İç Mekan Aydınlatma

İç Mekan Aydınlatma

İç Mekan Aydınlatma Armatürleri

Tüm Ürünlerimiz İçin 5 YIL Led garantisi vermekteyiz.

İstenilen ölçü ve tasarımlara ait led aydınlatma armatürleri için mutlaka bizden fiyat almanızı tavsiye ederiz.

Acil Durum Yönlendirme Aydınlatmaları

Acil Aydınlatma Armatürleri 1
Acil Aydınlatma
Acil Aydınlatma Armatürleri 3
Kaliteli Acil Aydınlatma Armatürleri

Glop Aydınlatma Armatürleri

İç mekan Sıva Üstü Glop
Sıva üstü glop armatür 3
Sıva Üstü Glop Aydınlatmar 4

Aydınlatmalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler


İç Aydınlatma Modelleri Grupları Arasında Aydınlatma da En Çok Tercih Edilen Armatürlerin Listelerini  Belirledik. 

Led panel aydınlatma

(Ofis, Okul, Hastane, Büro Aydınlatma )

Downlight Spot Led Aydınlatma

(Avm, Mağaza, Hastane, Okul, Büro, Ofis, Banyo, Restoran ve Cafeler, Kabin, Lobi  Aydınlatma)

Ray Spot Led Aydınlatma

Vitrin, Mağaza, Kütüphane ve Duvar Aydınlatmaları (Vurgu Aydınlatmaları)

Linear Led Aydınlatma

Restoran, Cafe, Mimarlık Ofisleri, Avukatlık Büroları, Kütüphane Aydınlatmaları

Dekoratif Led Aydınlatma

Restoran, Cafe, Mimari Proje Alanları, Hane; Ev ve Villa Aydınlatmaları

Sarkıt Linear Led Aydınlatma

Dekoratif Alan Aydınlatmaları, Mutfak, Masaüstü, Salon vb. iç Aydınlatmalar)

Dekoratif Sarkıt Linear Led Aydınlatmalar

İç Mekan Aydınlatmaları Genel Dekoratif Amaçlı Genel Kullanım

Acil Aydınlatma

Fabrika, İşletme, Çalışma Ofisleri, Büro, Hastane, Okul vb Alan Aydınlatmaları.

Glop Led Aydınlatma

Genel Amaçlı Aydınlatma

Sütunları bulunmaktadır. Bu sütunlardan herhangi birine tıkladığınızda, geniş yelpazeli ürünlerimizin içeriklerine ve görsellerine ulaşabilir, iç aydınlatma ürünleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca yine iç aydınlatma ürün grupları içerisinde ”Kontrol Sistemleri Kategorisi” altında sensörlere ve aksesuarlara ulaşabilirsiniz.

İç mekan aydınlatmaları hakkında ürün görsellerine ulaşmak veya daha fazla bilgi almak için; bazplan aydınlatma instagram hesabımzı takip edebilirsiniz.

İç Aydınlatmanın Önemi


Misafirlerinizi karşılayabileceğiniz veya ağırlayabileceğiniz mekanlar olarak göz önünde bulunduğunda son derece önemli bir aydınlatma değerine sahiptir. Böylelikle misafirlerinizi ağırlarken onları en güzel bir şekilde karşılamanın ”İç aydınlatma” ile birlikte bir bütünlük sağladığını unutmayalım. Eğer ki bir yerde doğru ışık tercihi yapılmışsa, ilk göze çarpan detaylar arasında aydınlatmanın önemi ve güzelliği yansır.

İç Mekan Aydınlatma Neleri Kapsar?


İç mekan aydınlatmada tasarım dizaynlarının aydınlatma ile uyum sağlayabilmesi için doğru tercihler yapılmasına dikkat edilmelidir. Özellikle iç mekan aydınlatmanın kapsadığı alanlar, yapılan mimari çalışmalarla birlikte fikir yürtülerek tasarlanır. Böylelikle aydınlatma ürünlerini tercih ederken mutlaka mimari tasarımcılarla fikir alışverişi yapmak gerekir. Doğru alanda doğru mekan aydınlatmaları için ürünlerin ışık gücü, renk seçim, aydınlatma süresi, model seçimi de iç aydınlatma için son derece önemli ve gereklidir.

İç Mekan Aydınlatmanın Doğru Tercih İçin Önemi


Öncelikle mekanın iç aydınlatma ürün gruplarına uyumlu olması gerekir. Eğer ki doğru aydınlatma tercihi yapılmak istenilirse mutlaka fizibilite çalışmalarının da olması gerekir. Bunu denemenin ve sağlamanın en iyi yolu, iç aydınlatmalarında mekan tercihlerini ürün çeşitleri ile birleştirmek olur.

İç Mekan Aydınlatma


Özellikle banka, hastane, ofis, restoran ve kafeler, mimarlık alanları gibi aydınlatmalarda sıklıkla tercih edilir. Böylelikle bu listede iç mekan ile ilgili bilgi alabileceğiniz ürünler listelenmiştir. Ürün listelerimize bakarak ”iç aydınlatmalar” hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Listemiz sürekli yeni ürünler geldikçe, tarafımızdan güncelleme yapılır. Böylelikle yeni aydınlatma ürünleri ve tasarımları ile ilgili bilgi sahibi olursunuz.

İç Aydınlatma Mekan Örnekleri


İç aydınlatma için mekan örneklerinde mutlaka dikkat etmeniz gereken, ürünlerin nasıl gözüktüğü değil, aydınlatma sürecini nasıl gerçekleştireceğini baz almaktır. Sadece göze hoş gelen bir aydınlatma modelini değil, aynı zamanda alışacağınız bir aydınlatma ortamına uyum sağlamanız da çok önemli.

Örnek:1


Örneğin ”Ray Spot Led Aydınlatma”nın kullanıldığı alanlarda Downlight Led kullanmak uyumsuzluk sağlayabilir. İkisi de iç aydınlatma ürün grubuna birer örnektir. Fakat; kullanım alanları farklıdır. Ray spot aydınlatma da vitrin, reyon, basamak, iç cam gibi aydınlatmalar hedef alınır. Yani kısacası vitrin ve reyon aydınlatmas ürünü diyebiliriz.

Örnek:2


Downlight led ise daha çok mutfak, koridor, sanat alanları, mağaza koridorlarını kapsar. Tabi bu şu anlama gelmez. Ray spot led’in kullanıldığı yerlerde downlight spot aydınlatma kullanılmaz. Hayır ikisi de birbiri ile uyum sağlayan aydınlatma modelidir fakat ne amaçlı ve hangi yönlü kullanacağınız da burada çok önemlidir. Mekanın rengi, metre karesi, giriş kısmı, iç eşyaların renkleri ve tasarımların aydınlatma ile uyum sağlaması için doğru örnekleri incelemek gerekir.

Bu sebeple aydınlatma örneklerini baz almadan önce, mutlaka ışığa alışma gibi süreçleri gözden geçirin ve bu konu hakkında destek alın.

İç Mekan Aydınlatma Tasarımı


İç aydınlatma tasarımları listelemiş olduğumuz ürünlerle birlikte doğru eşleşme sağlarsa, harika bir tasarım detaylarına, ışığın güzel ve dekoratif yansımasıyla ulaşabilirsiniz. Aydınlatma tasarımlarının iyi olması için mutlaka mimarlarla ve aydınlatma tasarımcıları ile fikir alışverişi yapmalısınız.

 

İç Mekan Aydınlatma

Ürün grupları içerisinde yer alan modellerin hepsi farklı alanlarda ve farklı kategoriler için tercih edilir. Her ürünün temsil ettiği mutlak bir mekan veya gövde vardır. Bu ürünler bulunduğu alanı en güzel şekilde aydınlatmak için tasarlanmıştır. Bu sebeple ürünlerin doğru alanlar için kullanılması, verimli aydınlatma modelinin ortaya çıkması kadar önemlidir.

İç Mekan Aydınlatma

İç aydınlatmada modellerin mekana göre seçilmesi ve hedeflenmesi gerekir. Her ürünün farklı aydınlatma işlevi vardır. Fakat benzer mekanlar için kullanılan ürünler de aynı olabilir. Ürünlerin aydınlatma açıları, ve sizin düşünce tarzınız da iç aydınlatmalar için son derece önemli bir yer kaplar. Hepsini tek bir arada toplayıp, kusursuza yakın bir aydınlatma verimi almak için mutlaka bilgi almanız gerekir.

Acil Led Aydınlatma


Acil led aydınlatma bir iç mekan led aydınlatma grubunda yer alır. Yeni uygulama ve yönetmenliklerle birlikte işletmelerde ve benzeri alanlarda kullanımı zorunludur. Yön verici özelliğine sahiptir. Acil durum anlarında yönlendirmesi sebebi ile çıkış kolaylığı sağlamakla birlikte yön verici özelliğini ön planda tutar. Küçük görüntüsü olmakla birlikte işlevi oldukça büyüktür. İçindeki ledler sayesinde gün boyunca yanmasını sağlayabilirsiniz. Gece boyunca aktif bir şekilde yanar. Uzun ömürlü ledlere sahiptir.

Glop Armatür

Glop Armatürler bir iç mekan aydınlatma modeli olmakla birlikte hastane, otel, avm, ofis gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Sağladığı en büyük aydınlatma avantajlarından birisi, daha temiz görünümü ile birlikte ışığın daha fazla alana yayılmasını sağlayarak, aydınlatma işlevini tam zamanlı yapmasıdır. Geniş açılı aydınlatma özelliği sayesinde, ışık verimliliği yüksek armatürlerdir.

Ahsapaydınlatma.com Açıldı....

%100 Masif Dekoratif Led Ahşap Aydınlatma Modelleri...