Villa İç Aydınlatma Armatürleri

Villa İç Aydınlatma Armatürleri | Villa Bahçe Aydınlatma | Villa Dış Aydınlatma |

Villa Ahşap Aydınlatmalar

Villalar İçin Dekoratif Ahşap Aydınlatmalar - Bazplan-min
Villalar için ahşap aydınlatma modelleri-min
Bazplan Villalar İçin Dekoratif Led Aydınlatmalar
Villa Aydınlatmaları (2)
Villa Dekoratif Led Ahşap Aydınlatmalar
Villa Ahşap Mutfak Aydınlatmaları-min

Villa Aydınlatma Armatürleri

Villa İç Aydınlatma Örnekleri ve Bölümleri

Proje bazlı villa aydınlatmaları, mimari dokunuşlar gerektiren alan aydınlatmaları içerisinde yer alır. Doğru villa aydınlatması ve doğru alan aydınlatmalarının seçilmesi için, mimarlardan destek alınması ana şartlardan birisidir. Proje aydınlatmalarında villa aydınlatmalarına çok önem verilir. Bu bölümde ise; en çok tercih edilen villa aydınlatmalarını listeleyeceğiz. Villa iç aydınlatmalarında genellikle dekoratif ve sarkıt aydınlatma armatürlerinin kullanımı fazladır. Bu yazının altında villa iç aydınlatma örneklerine yer vereceğiz.

Fakat öncelikle villa tipi aydınlatma alan ve çeşitlere göz atalım…

Alan Aydınlatmaları

(Villa Merdiven Aydınlatmaları)

(Villa Mutfak Aydınlatmaları)

(Villa Salon Aydınlatma – Villa Salon Vurgu Aydınlatma)

Villa Ortam Aydınlatma Alanları

(Villa Salon Köşeleri Aydınlatmaları)

(Villa Koridor Aydınlatmaları)

(Villa Banyo ve Tuvalet Aydınlatmaları)

(Villa Bebek Odası Aydınlatmaları)

Çeşitler

(Villa Dekoratif Sarkıt Aydınlatma)

(Villa Ahşap Lineer Aydınlatmala)

(Villa Lineer Aydınlatma)

(Villa Panel Aydınlatma)

(Villa Downlight Aydınlatma)

(Villa Ray Spot Aydınlatma)

Villa aydınlatma armatürleri sıva altı ve sıva üstü olarak çeşitlendirilir. Aynı zamanda  Sarkıt (Asma olarak) da çeşitlendirilir. 

Villa İç Aydınlatma Örnekleri

Villa Dekoratif İç Aydınlatma Örnekleri

Dekoratif Villa Yüzük Şeklinde Led Aydınlatma Modeli-min
Yüzük şeklini alan bu bu dekoratif aydınlatma modelinde; villa iç mekanları için hazırlanmış bir görünüme sahip olmakla birlikte göz ve odak ilişkisi kurar. Ölçüleri kullanılacak m2 alan bilgisine ve temasına göre değişkenlik sağlamaktadır.

Dekoratif Sarkıt Led Aydınlatma

Dekoratif Villa Aydınlatma Modelleri 1-min
Bu aydınlatmanın uygulamaları ölçüleri ve teknik özellikleriyle ilgili bilgi almak için bizlerden mutlaka bilgi alın. Doğru mekan teması ve doğru eşya dizilimine göre iç aydınlatma yapılması villa aydınlatmaları için çok önemlidir.

Yaldızlı Diktörtgen Sıva Üstü Villa Aydınlatma Modeli

Dekoratif Villa Yatak Odası Led Aydınlatma Dikdörtgen Tasarım-min
Yaldızlı diktörtgen kare modeli olan bu led aydınlatma, villaların iç mekanları için tasarlanmış özel görünümlü led aydınlatmadır. Sıva üstü model olmakla birlikte m2 alan bilgisine göre tararlanabilen aydınltma modelidir. Burada kullanılacak alanın teması çok önemlidir. Bu aydınlatma modeli genellikle villaların oturma odaları için tercih edilir.

Yaldızlı Daire Sıva Üstü Villa Aydınlatma Modeli

Dekoratif Villa Yatak Odası Led Aydınlatma Daire Tasarım-min
Daire şeklinde yaldız kaplamalı led aydınlatma modeli; villalarda genellikle yatak odası aydınlatması olarak tercih edilmektedir. Özel ve estetik görünümü sayesinde tasarımıyla göz kamaştırıcı özelliklere sahiptir. Yatak odaları aydınlatması dikkat edilmesi gerekilen en önemli husus ise ışığın lümen ve watt değerleridir.

Dekoratif Villa Tavan Led Aydınlatma

Dekoratif Villa Tavan Led Aydınlatma-min
Dekoratif villa tavan led aydınlatma modeli 4 farklı çember çapından oluşmaktadır. Led aydınlatma modeli olmakla birlikte villaların iç mekan aydınlatmaları olarak tercih edilir. Oturma salonları, oturma odaları gibi alanlarda göz ve nesne odak ilişkisi sağlar. Aydınlatma armatürlerinin doğru konumlandırılması villa aydınlatmaları için son derece önemlidir. Bu modelde dikkat edilmesi gerekilen en önemli şey; bu tasarımın eşyalarla uyumluluk sağlamasıdır.

Sarkıt 6'lı Çember Dekoratif Led Aydınlatma

Sarkıt 6'lı Çember Led Aydınlatma - Villalar İçin tasarlanmıştır-min
Bu modeli diğerlerinden farklı kılan sarkıt ve parlak olmasıdır. Göz ve odak ilişkisi kurmakla birlikte, tasarımın mekanla birlikte uyumluluk sağlaması dahilinde, iç aydınlatma olarak villanın görünümüne estetiktik katacaktır. Bu modelde uygulanacak alanlara göre tarafımızca çap belirlenir ve ona göre tasarlama sağlanır. Bu tür sarkıt ve parlak aydınlatma modellerinde aydınlatmanın tasarımı iç mekanda bulunan eşyaların temalarına göre değişkenlik sağlar.

İç Mekan Dekoratif Vİlla Aydınlatma

İç mekan dekoratif villa led aydınlatma-min
İç mekan dekoratif villa aydınlatmalarında en çok tercih edilen minimal görünüm ve düzene sahip olan ve dış ahşap görümünün isteğe bağlı istenilen renge boyanılması sayesinde bir çok alanda uyumluluk sağlayan led aydınlatma modelidir.

Villa İç Mekan Aydınlatma Armatürleri

Dekoratif Villa Oturma Odası - Koltuk Kenarı Led Aydınlatma-min
Villaların koltuk kenarları için tasarlanmış bu aydınlatma modelinde farkındalıkların gizlenmiş duyguları ön plana çıkıyor. Özellikle bu modelde hedeflenen estetik ve görünüm peşi sıra farkındalık ve ilgi çekici olması özelliği ile ön planda olması tüm dikkatleri üzerine topluyor.

Villa Merdiven Aydınlatma Örnekleri

İç mekan linear villa aydınlatma 3'lü-min
İç mekan linear villa aydınlatmaları olarak tasarlanmış bu 3'lü tasarım, mekan için farkındalık sağlamakla birlikte görünüm estetikliği oluşturmaktadır. Son derece sade ve estetik bir görünüme sahiptir.

Villa Merdiven Aydınlatma Örnekleri

İç mekan villalar için dekoratif linear led aydınlatma 3'lü-min
İsteğe be mekana göre tasarlanabilen 3'lü linear led aydınlatma modeli, bir çok iç mekanda ortak kullanım tercihidir. Tamamıyla tarafımızca üretilir.

Villa İç Mekan Aydınlatma Armatürleri

Dekoratif Villa İç Mekan Led Aydınlatma 1

Dekoratif Villa İç Mekan Led Aydınlatma-min

Villa İç Mekan Aydınlatma Armatürleri 2

Dekoratif Villa İç Mekan Led Aydınlatma 2-min

Villa Sıva Altı Linear Led Mutfak Aydınlatma

Linear Sıva Altı Gömme Villa Aydınlatması-min

Villa Kolon Sıva Altı Led Aydınlatma

Villa Kolon Led Aydınlatma-min

Sıva Alt Linear Led Aydınlatma 1

İç mekan villa aydınlatmaları-min

Sıva Alt Linear Villa Led Aydınlatma

Dekoratif Villa Merdiven Aydınlatması-min

Villa Oturması Odası Slim Panel Led Aydınlatma

Villa oturması odası slim panel led aydınlatma-min

Masaüstü Dekoratif Aydınlatma

Dekoratif İç Mekan Villa Oturma Salonu Led Aydınlatma 2-min

Duvar Aydınlatma

Dekoratif Villa Duvar Aydınlatması-min

Koltuk Kenarı Aydınlatma

Dekoratif Villa Oturma Odası - Koltuk Kenarı Led Aydınlatma-min

Villa Dış Aydınlatmaları

Bu bölümde villa dış aydınlatmaları ile ilgili elimizdeki armatürlerin dış aydınlatma örneklerinin bir yansıması olarak göstereceğiz.

Villa iç aydınlatmaları ve bahçe aydınlatmaları kadar tabi son aşamasında olan villa dış aydınlatmaları da çok önemlidir. Villa aydınlatma armatürleri geneli olarak yazmış olduğumuz bu yazı aslında 3 kategoriye ayrılmış durumda fakat biz hepsini ayrı ayrı içerik olarak belirtmek yerine, tek bir sayfada toplayarak beğeninize sunduk.

Proje aydınlatmalarında villa dış cephe aydınlatmaları önemli bir yer kaplar.  Aydınlatma mimarları ve mimarlar villa aydınlatma armatürlerini tercih ederken dış aydınlatmaya çok önem verirler. Çünkü villaların dış yansımaları (dış görünüş olarak) önemli bir prestij sağlar, yer edinir. Nitekim; yatırım amaçlı olarak da tercih edilen villalarda aydınlatma tasarımlarının kullanılması çok önemlidir. Aşağıdaki belirteceğiz görsellerde villalar için dış aydınlatmaların örneklerini paylaşacağız. Görsel içeriklerde olan armatürler için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Ayrıca bizlerde villa dış cephe aydınlatmaları ve villa iç cephe aydınlatmaları armatürleri konusunda proje desteği alabilirsiniz.

Villa Dış Aydınlatma Örnekleri

Villa Dış Aydınlatma Örnekleri

Villa Dış Aydınlatma Örneği
Bir çok villa dış aydınlatma örnekleri ve beraberinde ürünleri vardır. Villa dış aydınlatmaların da vurgu aydınlatmaları büyük bir önem taşır. Örneğin bollard aydınlatmalar bu alanlar için biçilmiş bir kaftandır. Yürüyüş alanları süslemeleri, yürüyüş alanları aydınlatmaları içerisinde kullanılırlar. Bahçe ve peyzaj alanları için tercih edilen bu armatürler, dış aydınlatmaya birer örnek armatürlerdir.

Villa Balkon Aydınlatma Örnekleri

Villa Balkon Vurgusu
Villaların dış aydınlatmada görsel olarak en fazla ilgi odağı kurulan yer (bahçeden sonra) balkon aydınlatmaları gelir. Çünkü balkon aydınlatmaları çevre yerlerde de fark edilebilir. Komşularınızın da dikkatini çekebilecek bu aydınlatma türlerinin doğru kullanımı, vereceğiniz proje bazlı kararlar doğrultusunda en iyi işlevsel görevi sağlar. Balkonunuz tasarımsal ve estetik olarak daha güzel bir görünüme sahip olur.

Villa Bahçe Aydınlatma Örnekleri

Villa Bahçe Aydınlatma Armatürleri

Bir üst bölümde villa iç aydınlatmalarına örnek görseller ve bu görsellere ait armatürler belirtilmiştir. (Link verilmiştir) Bu bölümde ise villa dış aydınlatmalarında kullanılan bahçe aydınlatmalarına örnek resimler paylaşacağız. Bu armatürler hakkında bilgi almak için bizimle iletişim bölümünden etkileşime geçebilirsiniz.

Villa Bahçe Aydınlatması Neden Çok Önemli. 

Biliyorsunuz ki villalarla genellikle müstakil ve bağımsız büyük evlerin oluşturduğu geniş alanlardan oluşan hanelerdir. Bu alanların tasarlanması gelişen teknoloji standartları ile birlikte her zaman göz alıcı olarak ön planda olurlar. Gel görelim ki peyzaj ve mimarlık alanlarında en çok dikkat edilen hususlardan biriside; ”Villa Bahçe Aydınlatmaları”dır. Bunun en büyük sebebi; villaların tasarımları mimari projeler içerisinde gerçekleşmiştir. Çizimleri ve programları usta kalemlerinden çıkma, yenilikçi veya nostaljik tasarımlar içerir. Aydınlatma mimarlarının en dikkat ettiği ve önem verdiği konular arasında peyzaj alanlarıdır. Bu genelde böyledir. Sadece villaları kapsamaz. Büyük ve geniş alanlar için her zaman peyzaj, park ve bahçelerin önemi büyüktür.

Villa bahçe aydınlatmaları her bahçe aydınlatmasında olduğu gibi misafirlerinizin karşıladığı ilk alan olarak adlandırılabilir. Ziyaretçilerin ilgi odağı olan yeşil alanlar; peyzaj aydınlatmaların (vurgu aydınlatmalar) olmak üzere yeri ve önemi büyüktür. Yeşilin daha iyi yansıtılması, tasarımın ışık ve doğa ile birleşmesi; insan gözüne yansıması açısından hoşnut bir güzelliği, göreceli bir özelliği vardır. Ve kişi olgusunda (Yeni tasarımlarla birlikte) perspektif bakış açıları doğurur. Tüm bu aşamaları mimarlar en ince ayrıntısına kadar düşünmektedir.

Biz burada villa bahçe aydınlatmalarında kullanılan örnek armatür modellerini belirteceğiz. 

Villa Peyzaj Alanları Aydınlatma Villa Bahçe Aydınlatma

Villa  İç Aydınlatma Armatürleri

Bu blog içeriğinde villa aydınlatma armatürleri ve çeşitleri hakkında bilgi aldınız. Villa iç aydınlatma armatürleri, mimari proje bazlı tasarımsal içeriklere sahip olan aydınlatma modellerinden oluşmaktadır. Proje bazlı villa aydınlatmaları her aydınlatma da olduğu gibi; aydınlatma armatürlerinin teknik özellikleri ve işlevsellikleri mimari yardımlarla belirlenir. Bu yazıda görmüş olduğunuz tüm armatür modellerine sahibiz. Doğru alan aydınlatmaları için lütfen iletişim bölümünden bizimle irtibata geçiniz.

Villa Armatürleri Hakkında

Bu blog yazısında direkt olarak aydınlatma armatürlerini listelemedik. Bunun en büyük sebepleri arasında; (Bireysel Ziyaretçilerimiz İçin) proje dışı çalışmalar da veya mimari destek olmadan aydınlatma armatürleri seçildiğinde ”Yanlış aydınlatma armatürleri” seçim kararları verilebiliyor. Nitekim; villalar da hanelerden ibaret bir yerdir. Yine de bu tür alan ve yerlerde tercih ve seçim yaparken, ”Proje bazlı aydınlatma” çalışmalar yapmayı, mimarlarla çalışmayı tavsiye ederiz.