Tavan Aydınlatma Armatürleri
Lambaya dokunmayın patlayabilir !

Tavan Aydınlatma Armatürleri

Tavan Aydınlatma Örnekleri

Gömme Led Tavan Aydınlatma Örnekleri

Lineer Tavan Aydınlatma Armatürleri
Tavan aydınlatmalarda vurgu çok önemlidir. Tavan aydınlatmalar başta sarkıt, asma, vurgu olmak üzere kendi aralarında gruplandırılır. Ayrıca; sıva altı ve sıva üstü olarak da ayrılır. Bu resimde gömme led tavan armatürü kullanılmıştır.

Ray Spot Led Tavan Aydınlatma Örnekleri

Bazplan Ray Spot Tavan Aydınlatma Armatürü
Ray spot tavan aydınlatma yine her alanda olduğu gibi kendini standartların üstünde gösterebilen ve aynı zamanda dekoratif görünüm görevini üstlenen bir aydınlatma türüdür. Bu bölümde ise tavana monte edilen raylar sayesinde vurgu aydınlatmaları sağlanmaktadır.

Ahşap Tavan Aydınlatma Örnekleri

Dekoratif Ahşap Tavan Aydınlatmalar-min
Ahşap tavan aydınlatmalar iç mekana dekoratif görünüm sağlamasıyla birlikte estetik görünüm ve doğal görümüm katarak iç ortamların daha fark edilir olmasını sağlar. Özellikle bazplan tarafından tasarlanmış olan ahşap tavan led aydınlatmalar, bir çok aydınlatma ortamında estetik uyum sağlamaktadır.

Sıva Altı Downlight Tavan Aydınlatma Örnekleri

Bu resimde kendi çizim ve tasarım modellerimizden oluşan ahşap tavan led aydınlatma, bir yemek masasının üzerindeki dekoratif görünüm yansıtmaktadır. İç aydınlatmalarda iç mekan tasarımları kadar ahşap led aydınlatmaların görünüm teması da çok önemlidir.Tamamııyla kendi tasarımlarımız olan tavan ahşap led aydınlatmalar sitemizde satışa sunulmuştur.

Dekoratif Lineer Sıva Üstü Tavan Aydınlatma Örnekleri

Dekoratif Lineer Tavan Led
Dekoratif sıva üstü tavan aydınlatmalar ofis, restoran, büro, cafe alanlarında sıklıkla tercih edilen tavan aydınlatma armatürlerinden biridir. Sade ama bir o kadar dekoratif görünümlü kavramları olan bir aydınlatmadır. Proje bazlı doğru alan içerisinde tercih edilirse; muhteşem bir görünüm, harika işlevsellik sağlar.

Tavan Aydılatma Örnekleri

Bazplan Tavan Aydınlatma Armatürleri
Tavan aydınlatma örneklerin en güzeli; dekoratif yansımanın verdiği haz ve eğlencelidir. Aydınlatma kavramları güzel yansımaların eğlenceye dönüşmesi ve yansıması halini de taşır. Dekoratif tavan aydınlatmalarının en güzel yanı; ilgi odağı olmasıdır.

Gömme Lineer Tavan Aydınlatma Örnekleri

Gömme Aydınlatmalar
Lineer tavan aydınlatmaları doğru alanlarda gömme olarak tercih edilirse, aydınlatma adına mükemmel sonuç vermesi muhtemeldir. Lineer aydınlatmaların sade ve şıklık kavramı görünüm ve estetiklik tasarımı içerisinde saklıdır. Doğru alan aydınlatmaları olarak tercih edildiğinde, hedeflendiği her alan için şık bir aydınlatma sağlar.

Dekoratif Tavan Aydınlatma Led Örnekleri

Gömme Aydınlatmalar
Dekoratif tavan aydınlatmalarının örnekleri saymakla bitmez. Bunu kısaltmanın ve daraltmanın en büyük yanı; sizin istek ve tercihlerinizin taşıdığı kalıplardır. Önünüze sunulan modellerin, tasarlanan ev modelleri veya hedeflenen herhangi bir hane ile uyumluluk sağlaması yine seçim ve tercihlerin arasındaki detayların arasında saklıdır.

Tavan Aydınlatma Grupları

Sıva altı ve Sıva Üstü Tavan Aydınlatma Armatürleri

Montaj Tipleri

Sarkıt, Asma, Gömme.

Tavan Aydınlatmaları

Dekoratif Tavan Aydınlatmaları

Led Panel Tavan Aydınlatmaları

Lineer Tavan Aydınlatmaları

Sarkıt Lineer Tavan Aydınlatmaları

Ray Spot Tavan Aydınlatmaları

Ahşap Tavan Aydınlatmaları

Sarkıt Dekoratif Linear Led Aydınlatmalar

Tavan Aydınlatmanın Kullanıldığı Yerler

Her alanda ortak kullanım amaçlı kullanabilir armatür modellerinden oluşur.

Dekoratif Alanlar

Villa Tavan Aydınlatmaları

Ev Tipi Tavan Aydınlatmaları

Hastane Tavan Aydınlatmaları

Okul Tavan Aydınlatmaları

Spor Salonları Tavan Aydınlatmaları

Restoran ve Cafe Tavan Aydınlatmaları

İşletme Tavan Aydınlatmaları

Ofis ve Büro Tavan Aydınlatmaları

Tavan Aydınlatmalarında En Çok Kullanılan Armatürler

Led Panel, Downlight  Spot Led Aydınlatma, Ray Spot Led Aydınlatma

Son olarak Sarkıt Lineer ve Dekoratif Lineer Aydınlatma modelleri sıklıkla tavan aydınlatmaları olarak tercih edilir.

 

İç Aydınlatma Tavan Armatürleri

İç mekan aydınlatmalarda da bir tercih sebebi olmakla birlikte mimari alanlar için belirlenmiş bir aydınlatma ürünüdür. Genellikle tavan aydınlatmalar proje bazlı yapılır. Ev dekorasyonu ve ev tasarımının tavan aydınlatmasıyla uyumu önemlidir. Özellikle ortam aydınlatmalarında tavan aydınlatmasının uyumluluğu son derece önemlidir. Herhangi yanlış renk ve ışık seçimi; armatürlerin amacına hizmet etmesi dışında kullanılmasının önünü açar. 

Bazplan Açıklıyor

Değerli ziyaretçiler tavan vurgu aydınlatmalarında göz sağlığı için önemli ışık tercihleri yapılmalıdır. Her ne kadar dışarıdan ”Dekoratif ve Estetik Tasarım” özelliğine sahip olsa da, burada tavan aydınlatmada dikkat edilecek husus göz sağlığıdır. Ayrıca; bunun dikkat çekme, ilgi toplama, odak vurgulama gibi psikolojik boyutları da vardır. Tüm bu durumlar içerisinde tavan aydınlatmalarının uyumluluğu içerisinde hizmet edebilmesi yani işlevsel özelliklerini yerine getirebilmesi için, yaş grubunun da önemi vardır. Örneğin tavan aydınlatmalarının yanlış yapılması, bazı kişilerde dikkat dağınıklığına veya göz yorgunluğuna sebebiyet veriyor. Kimileri için bu aydınlatma daha çekici ve güzel hale gelebiliyorken kimilerinin ise göz kırıştırıcı, göz kamaştırıcı, dikkat dağıtıcı ve odak bozucu hale dönüşebiliyor. Aynı saat takırtı sesi gibi. Aydınlatmanın da bu şekilde yan etki ettiği durumlar olabiliyor. Zamanla ortaya çıkan bu alışılmadık durum tavan aydınlatma armatürleri bizim nezdimiz de geçerliliğini koruyor.

Tavan aydınlatma armatürleri tercih yapmadan önce; iletişim bölümünde armatür ve ürünlerle ilgili bizden destek alın. Tavan armatürlerin doğru kullanımı ve ışık seçimi çok önemlidir. Müşteri yetkililerimiz bu konudaki dönüşlerinize öncelik tanıyacaktır. Doğru aydınlatma aydınlatma tasarımlarından daha fazla önem taşır.