Ofis Aydınlatmaları Nasıl Olmalı

Doğru Aydınlatma Seçimleri

Ofis aydınlatmaları nasıl olmalı
Ofis aydınlatmalarında armatür modellerinin doğru seçilmesi en önemli seçenekler arasında yer alır. Böyle bir durumda mimari destek almak ve proje bazlı aydınlatma çalışmaları yapmak; aydınlatma alanında kullanılacak armatürlerin doğru seçilmesini sağlar.

Armatürlerin Doğru Konumlandırılması

Ofis aydınlatması örnekleri
Ofis armatürlerinde aydınlatma seçimleri yapmadan önce dikkat edilmesi gerekilen konulardan birisi; ''Armatürlerin Doğru Konumlandırılmasıdır.'' Bunu belirleyen faktörlerden bir tanesi ofis içerisinde çalışan kişi sayısı, masa sayısı, teknik olarak da tavan ile zemin arasındaki mesafenin hesaplanmasıdır.

Renk ve Işık Seçiminin Çalışanlar İçin Uyum Sağlaması

Ofis aydınlatmaları renk değerleri
Renk ve ışık seçimi aslında ''ofis aydınlatmaları nasıl olmalı?'' Sorunun en net cevabıdır. Göz hassasiyeti ışık ve renk açısından çok önemli bir detaydır. Bu yüzde armatür seçimlerinde armatürlerin teknik detayları, çalışan sayısı ve mekanın fizibilitesi baz alınmalıdır. Sonrasında ise kullanıcı deneyimi ön planda olacaktır. Bu konuya aşağıda değindik.

Ofis Alanları İçin Doğru Renkteki Armatürleri Belirlemek

Ofis aydınlatmalarında kullanılan armatürlerin doğru renkte olmasını sağlayabilmek için, ofis çalışanlarının görüşlerini de baz almak gerekir. Aydınlatma armatürleri tercihlere göre seçenek belirler ve düğmeye bastığınız an seçtiğiniz rengi verir. Fakat insanların göz hassasiyeti tek bir seçim veya seçenek üzerinden bu durumu değerlendirmez. Her insanın aydınlatma olarak renklere karşı yaklaşımları net olmayabiliyor. Bu da farklı seçim ve tercih etme hakkı doğuruyor.

Ofis Aydınlatmaları Nasıl Olmalı

Sn: Sinem Özlük içerik desteklerinden dolayı teşekkürler.

Ofis Aydınlatmaları Nasıl Olmalı?