İşletme Aydınlatmaları

İşletme Aydınlatmaları

Aydınlatma

İşletme Aydınlatmaları

Aydınlatmanın önemi Thomas Edison döneminden itibaren her dönem anlaşılarak gelişmiştir. Teknolojinin hızla gelişimine ayak uydurarak işletme aydınlatmaları konusunda kendimizi geçmişten günümüze tüm gelişmeleri takip ederek yön vermiş bulunmaktayız. Aydınlatma sistemlerinin işletmeler için ne denli önemli olduğunun farkındayız. Göz sağlığı ve dikkat çekici bir alana sahip olmak için her işletmenin ihtiyacı olan aydınlatma sistemlerini sizler için geliştirdik. İşletmelerin iç mimar ile birlikte oluşturdukları alanlarda en önemli olan alan tavan ve duvar aydınlatma sistemleridir.
Mekâna daha ferahlık, sıcaklık ve albeni kazandıran aydınlatmanın aynı zamanda tasarruflu olması konusunda sürekli çalışmalar yapıyoruz. Daha az enerji kullanarak işletmelerin estetik görüntüsünden taviz vermemesi adına çalışmalar yapıyoruz. Yılların vermiş olduğu tecrübe ve aydınlatma sanatının iç dünyasında yapmış olduğumuz uzun yolculuk sonucu sizlere en verimli aydınlatmaları sunuyoruz. Kaliteli üretim, birinci sınıf malzeme ve farklı tasarımlarla işletmenizi canlandıracaksınız.

Doğru işletme aydınlatması, kalıcı çağrışımlar yapabilir.

Bir işletmenin doğru aydınlatılmasındaki en küçük detay, müşteride bırakmış olduğu akılda kalıcılık izlenimidir. Bu detay tüm küçük detayları büyütür. İş yeri dekorasyonunun aydınlatma ile uyum sağlaması, mekana estetik ve dekoratif görünüm katacaktır.

İşletme Ayınlatmaları

Restoran ve cafe Aydınlatmaları

Restoran ve cafe aydınlatmaları ”Aydınlatmanın” temel olarak yer aldığı, görünüm ve estetik açısından önemli yaklaşımların bir arada bulunduğu yerler ve mekanlardır. Yeni nesil aydınlatma sistemleri içerisinde en önem verilen yerler arasında yer alan kafe aydınlatmaları, aynı zamanda en çok aydınlatma talebi görülen yerler arasında da yer alır. Keza aynı durum restoran aydınlatması içinde geçerli. Bu gibi yerlerde proje bazlı aydınlatmalarının uygulanması, seçimlerin ortak yapılması ve bu seçimler dahilinde yapılacak olan aydınlatma çalışmalarının perspektif olarak değerlendirilmesi, yani dışardan farklı ve bağımsız bir gözle bakılması beğenilmeye sunulması yapılacak aydınlatma tercihleri bakımından önem arz ederi. Bir çok farklı konsept içerisinde müşterilerine farklı sunum detayları ve çeşitleri (gözlem hakkı) veren işletmeler, son dönem içerisinde yapılan çalışmalara bakılırsa; aydınlatmanın önemine değer vermiş olmalılar ki, bugünlerde yapılan konsept çalışmalarında projeye, müşteri kitlesine, mekanın temasında ilgimizi çekebilecek büyük değişiklikler söz konusu. Bir çok aydınlatma armatürü var ve hangisinin doğru alan ve doğru mekan olduğunu belirlemek için bir çok filtre ve deneyimden geçmesi gerekiyor. Deneme yanılma seçim öncesi için iyi bir yaklaşımdır. Özellikle ürün yerleştirme gibi uygulamalarla bunun üstesinden gelinebiliyor. Bazplan.com olarak restoran ve kafe aydınlatmalarında kullanılacak aydınlatma armatürleri için katkıda bulunabiliriz. Ayrıca restoran ve cafe aydınlatmaları ile ilgili örnek blog sayfasına buradan bakabilirsiniz

Berber Aydınlatmaları

Erkek berberlerinde yapılan bazı işlemler gereği yüksek ve net ışığa ihtiyaç vardır. Beyaz ve aydınlık sistemler tercih edilerek gün ışığı tam anlamıyla elde edilmeye çalışılır. Bu ışığın müşterinin uzun süre kalacağı bir ortamda gözlerini yormaması ve işlem sonrasında kendini iyi hissetmesi adına doğru seçilmesi gerekir. Berber aydınlatmalarında önemli olan husus, aydınlatmanın doğru sağlanması ve doğru konumlandırılmasıdır. Bunun için proje bazlı yapılacak olan fizibilite çalışmaları ve çizim çalışmaları doğru aydınlatma armatürünün belirlenmesine katkıda bulunacaktır. Bizler bazplan olarak doğru aydınlatmanın sağlanması için güçlü referanslarımızla birlikte berber aydınlatmaları için direktifler veriyoruz. Mutlaka işletme aydınlatmaları ile ilgili bizlerden destek ve görüş almanızı tavsiye ederiz.


Kuaför Aydınlatmaları

Kuaför işletmelerinde saç, makyaj, ağda gibi bazı uygulamalar yapılır. Bu uygulamalarda her bölümün kendisine özel aydınlatması olması oldukça önemlidir. Bekleme alanlarında daha sıcak ton aydınlatmalar kullanılabilir. Saç kesim ve saç tasarım alanlarında aydınlatmanın iyi olması, yaptığınız işlemin tam anlamıyla görülmesine destek olur. Diğer bölümlerde yapılan uygulamalarda daha fazla aydınlatma kullanılarak işlemin başarıyla sorunsuz tamamlanması sağlanır. İşletme aydınlatmalarında kuaför aydınlatmaların yeri diğer aydınlatmaların bir tık önündedir. Tamamen beğenilme hissi ve beğenilme duygusunun şemasını oluşturan aydınlatmalar, işletmenin müşterilerine karşı olan yaklaşımını ve tutumunu da ele iyi bir şekilde ele almalıdır. Daha iyi göstermek, daha güzel olmasını sağlamak, netlik kazandırmak, açısal genişlik sağlamak, vurgulu ve detaycıl göstermek, saçların doğru görünümü açısından büyük bir önemi vardır. Işık yani aydınlatma kuaför aydınlatmaları için bu yüzden çok önemlidir. Müştelerin kendisini iyi görebilmesi, görünüm açısından farkındalık sağlaması ve buna tatmin olması, yine ışık ve onun doğru değerleri ile yaklaşımını ele alan bir tutumu sergiler. Bu yüzden kuagör aydınlatmalarının doğru seçimleri son derece önemlidir. Bunun için iyi bir fizibilite yani önceden belirlenecek olan çalışmalar gerekmektedir. Deneme yanılma yöntemi, kitlesel yaklaşım, metre kare alan bilgisi, içeride bulunan eşya sayısı, nesne bilgisi, içeriye giren ışık miktarı, içeride ağırlanacak müşterilerinin geçireceği vakitte son derece önemlidir.

Kuaför Salonu Aydınlatma Örnekleri


Oto Galeri Aydınlatmaları Nasıl Olmalı?

Oto galeri aydınlatmalarında seçilen aydınlatma sistemleri göz alıcı ışığa sahip olmalıdır. Arabaların ışıl ışıl parlaması, müşterinin alım isteğini artırması tamamen aydınlatmaya bağlı olabilir. Satış odaklı yaklaşımı algısal boyuta taşıyan oto galeri aydınlatmalarında genellikle dekoratif sıva altı veya sıva üstü linear led aydınlatmalar kullanılmaktadır. Lineer led aydınlatmalar iç mekan aydınlatmaları için dekoratif görünüm sağlamakla birlikte, oto galeriler için müşterilerinde akılda kalıcık etkisi bırakır. Bununla ilgili doğru ışık ve doğru konumlandırılma çalışması aynı zamanda fizibilite aksiyonlarının gerçekleşmesi gerekir. Tüm bunların dahilinde iyi bir çizim, doğru aydınlatma için çok önemlidir. Oto galeri aydınlatmaları için dekoratif led aydınlatmalarda sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat genellikle mavi, yeşil, beyaz aydınlatma (linear) parlak yansıması olan ışıklar tercih edilir bununla ilgili sizlere referans açısından daha fazla gösterebileceğimiz ürünleri görmek isterseniz, bizlere iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Oto Galeri Aydınlatma Örnekleri

Hastane ve Poliklinik Aydınlatmaları

Hastane ve poliklinik aydınlatmaları seçimleri son derece önemlidir. Hastanelerde kullanılan aydınlatmalar uzun ömürlü ve enerji tasarrufu olmalıdır. Hastane aydınlatmalarında kaliteli led ve kaliteli aydınlatma armatürleri tercih edilmelidir. Maliyet ve zaman açısından son derece önemli olan işletme aydınlatmalar; diğer işletmelerde olduğu gibi hastane ve poliklinik aydınlatmaları içinde önemlidir. Özel hastanelerde dekoratif sıva üstü ve sıva altı linear led aydınlatmalar tercih edilebiliyor. Proje bazlı ve mimari çalışmalar içerisinde belirlenen aydınlatma armatürleri hastane aydınlatmaları içinde önemli bir seçenek haline geliyor. Hastanelerde seçilecek aydınlatma armatürleri ile ilgili daha fazla yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Şunu da unutmamalı ki hastanelerde kullanılan aydınlatma armatürleri temiz ve steril ortam aydınlatmaları olmalıdır. Bununla ilgili bizlerden teklif alabilirsiniz.

Hastane ve Poliklinik Aydınlatma Örnekleri

İşletme Aydınlatmaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İşletmeler Neden Mimarlarla Ortak Hareket Etmeli?

İşletmelerin mimarlarla ortak hareket etmesi, sonradan ortaya çıkan eksikliklerin canınızı sıkmaması adına önemlidir. Yeni dekorasyonu yapılan bir işletmede tavanların ve duvarın dekorasyon işlerinin yapılması sonrası her istediğiniz aydınlatmayı uygulayamıyorsunuz. Mimarlar ile yapılan çalışmalarımızda ise ortak çalışma sonucu eksiksiz tüm detaylar belirli sıralama ile tamamlanıyor.

İşletmeler Hangi Aydınlatma Armatürlerini Seçmeli?

İşletmeniz için armatür seçiminde zorlanıyorsanız birbirinden farklı seçeneklerimizin yer aldığı ürün kategorimizden yararlanabilirsiniz. Dilediğiniz tasarımı işletmenize yansıtabilir, işletmenizde en dikkat çekici noktayı aydınlatmalarınız için belirleyebilirsiniz. Işığın büyülü etkisi her işletme için önemlidir.

İşletmelerin En Çok Kullandığı Aydınlatma Türleri Neler?

Armatür seçeneklerimizi sizlere sunarken öncelikle dünya genelinde aydınlatmanın işletmelere katkısı konusunda yapılan araştırmalardan yararlanıyoruz. Müşterilerin talepleri, sektöre uygun aydınlatma seçimlerini belirleyerek sizlere birbirinden farklı armatür seçeneği sunuyoruz. Konseptinize en uygun modeller ile dekorasyonunuzu tamamlayarak, müşterilerinize konforlu bir sunum yapabiliyorsunuz.

İşletmelerde En Çok Hangi Aydınlatma Türleri Tercihleri Yapılır?

Armatür çeşitlerimiz ile işletmenizde fark edilmeyen ürün kalmayacak. Müşterilerinizin göz sağlığını önemseyerek daha kaliteli hizmet verebilirsiniz. İşletmeniz restoran ya da cafe alanında faaliyet gösteriyorsa müşterilerinizin kendilerini evde hissederek uzun saatlerini geçirecekleri sıcacık bir ortam oluşturmalısınız. Hastane, güzellik merkezi, poliklinik, satış odaklı mağazalar ya da paket servis gıda noktaları mutlaka satış odaklı ve tamamen aydınlık armatürlere sahip olmalıdır. Bazı alanlarda hijyenin ortaya çıkması adına beyaz ışık veren armatürlere yer verilmelidir. Seçilecek ışık rengi bir işletmeyi olduğundan daha kirli ya da kötü gösterebilir. Eğlence mekânlarında ise daha dikkat çekici farklı renklerde armatürlerimiz tercih edilmektedir. İster öneri alabilir isterseniz zengin armatür çeşitlerimizden dilediğinizi satın alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Aydınlatma Armatürleri

Genellikle işletmelerde en çok tercih edilen aydınlatma modelleri sarkıt dekoratif linear led aydınlatma armatürleridir. Bu modellerde doğru ışık ve watt yakalandığında işletmeye dekoratif ve estetik görünüm sağlar. Sarkıt ve sıva üstü olarak tasarlanan bu led aydınlatmalar tarafımızca tasarlanır ve üretilir. Dilerseniz buradan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Cafe ve Restoran

Restoran ve Cafe Aydınlatmaları için genellikle sarkıt ve sıva üstü modeller tercih edilir. Bu modellerin bazıları ise şunlardır.

Dekoraitf Linear Led Aydınlatma

Sakırt Linear Led Aydınlatma

Dekoratif Led Aydınlatmalar

Hastane Aydınlatma Armatürleri

Hastane aydınlatma armatürleri arasında en çok kullanılan ürünler steril temiz ortam led panel aydınlatmadır. Sonrasında downlight spot led aydınlatma ve sonrasında tercihlere göre değişebilen sıva üstü veya sarkıt linear led aydınlatmadır. Burada dikkat edilmesi gerekilen husus diğer modellerde olduğu gibi ürünlerin sertifikası ve güvenilir olması. İçinde kullanılacak led markalarının kaliteli ve test raporlarının olmasıdır. Bazplan.com olarak tüm bu raporlara sahip bir işletmeyiz.

Ayrıca Bkz; Hastane Aydınlatma Projesi

Berber Kuaför Aydınlatmaları

Berber ve ve kuaför aydınlatmalarında genellikle beyaz ve günışığı led paneller veya spot modeller tercih edilir. Sonrasında ray spot ve vurgu aydınlatmaları tercih edilir. Burada ürünlerin ışık oranlarının iyi bir şekilde belirlenmesi en önemli etkendir. Göz yormamalı, baş ağrıtmamalı ve dikkat dağıtmamalıdır. Ayrıca bu gibi işletmelerde ürünlerin her zaman kaliteli olması son derece önemlidir. İşletme ve maliyet giderleri açısından kaliteli led ve kaliteli aydınlatma armatürlerinin seçilmesi öncelikli olmalıdır. Bazplan.com olarak bizler tüm işletmelerimize ve müşterilerimize kaliteli aydınlatma armatürleri satmaktayız.

Oto Galerisi Hangi Aydınlatma Armatürü Kullanır?

Oto galeri aydınlatmaları müşterilerinin ilgi ve odaklarını çekmek için doğru kullanılmalıdır. Burada kullanılacak aydınlatma armatürlerinin başında sıva altı linear led aydınlatma, petek linear led aydınlatma, sıva üstü linear led aydınlatma, led bar vb gibi aydınlatma armatürleri tercih eder. Burada kullanılacak ışıkların watt ve lümen değerleri doğru seçilmelidir.

Kısaca sonuçlandırılacak olursak bir çok aydınlatma armatürü ve tercihleri var. Bunların proje bazlı aydınlatma şartlarıyla belirlenmesi, ışığın ve lümenin daha iyi seçilmesinin önünü açacaktır. Aydınlatmanın kişiselleştirilerek kitlelere ayrılması ve bu kitleler arasında mekanın temasına göre belirlenmesi doğru tercih yapma hakkı doğurur. Bu yüzden iyi bir seçim yapmak için doğru iletişim kurmak gerekir.

Bizden Teklif Alın

İşletme aydınlatmalarında her türlü teknik bilgi ve içeriğe sahibiz. Güçlü referanslarımızla, çalışma ekibimizle birlikte bir çok müşterilerimize aydınlatma çözümleri ve hizmetleri sağlamaktayız.