Restoran ve Cafe Aydınlatmaları

Bazplan.com Aydınlatıyor

Lambaya Dokunmayın Patlayabilir !

Restoran ve Cafe Aydınlatma Örnekleri

Masaüstü Dekoratif Restoran Aydınlatma

Masaüstü Dekoratif Restoran Aydınlatma

Restoran ve Cafe Aydınlatma Örnekleri

Restoran ve Cafe Aydınlatma Örnekleri

Restoran Masaüstü Dekoratif Aydınlatma

Restoran Masaüstü Dekoratif Aydınlatma

Restoran ve Cafe Dekoratif Aydınlatma Örneği

Restoran ve Cafe Dekoratif Aydınlatma Örneği

Restoran Ray Spot Vurgu Aydınlatmalar

Restoran Ray Spot Vurgu Aydınlatmalar

Restoran Ray Spot Led Aydınlatma

Restoran ve Cafe Aydınlatmaları

Dekoratif Restoran ve Cafe Duvar Vurgu Aydınlatmaları

Restoran ve Cafe Aydınlatmaları

Dekoratif Duvar Tipi Restoran Led Aydınlatma

Restoran ve Cafe Aydınlatmaları

Restoran Spot Led Aydınlatmalar

Restoran Spot Led Aydınlatmalar

İç Mekan dekoratif Restoran Aydınlatma

İç Mekan dekoratif Restoran Aydınlatma

Cafeler İçin Vurgu Aydınlatma Örneği

Cafeler İçin Vurgu Aydınlatma Örneği

İç Mekan dekoratif Restoran Aydınlatma

Kafe Aydınlatma Örnekleri

Restoranlar İçin Dekoratif Aydınlatmalar

Restoranlar İçin Dekoratif Aydınlatmalar

Restoran ve Cafeler İçin Dekoratif Ayınlatmalar

Restoran ve Cafeler İçin Dekoratif Ayınlatmalar

Restoran Ray Spot Aydınlatma Örneği

Ray Spot ve Dekoratif Restoran Aydınlatma

Dekoratif Cafe Masa Üstü Aydınlatma Örneği

Restoran Aydınlatma Örnekleri

Restoran Sarkıt Dekoratif Aydınlatmalar

Dekoratif Cafe Aydınlatma
Restoran sarkıt dekoratif aydınlatma armatürleri; dekoratif ve estetik görünümlü vurgusu, müşteri ve ziyaretçilerinizde derin bir ilgi odağı izi bırakıyor. Her hangi bir iç aydınlatmada algısal olarak dikkat çekme özelliğine sahip en önemli görünüm; aydınlatma tasarımlarının yansıttığı izlenimdir.

Ray Spot Restoran ve Cafe Vurgu Aydınlatmaları

Restoran ve cafe aydınlatma örnekleri
Özellikle masa üstü vurgu aydınlatmaları restoran ve kafeler için en önemli aydınlatma armatürleridir. Herhangi bir nesneyi veya eşyayı ilgi odağı haline getirebilmek için ray spot gibi vurgu aydınlatmaları yapan armatürlere ihtiyaç duyulur. Ray spot aydınlatma ofis ve iş yerleri gibi yerlerde tercih edilirken; restoran ve cafeler içinde vazgeçilmez bir aydınlatma armatürüdür.

Restoran Dekoratif Aydınlatma Örneği

Restoran ve Cafe Aydınlatmaları
Restoran dekoratif aydınlatma örnekleri olarak bu resimde iç mekan aydınlatması vurgusuna önem verilmiştir. Sıralanmış ve düzenli masalar, mekanın aydınlatma ile uyum sağlaması yine proje bazlı mimari çalışmalarla ortaya çıkan bir çalışma modelidir. Restoran dekoratif aydınlatmalar da en çok dikkat edilen durum, mekanın aydınlatma armatürleri uyum sağlamasıdır.

Restoran Lineer Aydınlatma Örneği

Lineer Restoran ve Cafe Aydınlatma
Bu resimde restoran lineer aydınlatma örneği göreceksiniz. Biliyorsun ki ray spot led aydınlatma gibi lineer aydınlatmanın da bir çok ortak kullanım alanı vardır. Restoran ve cafe aydınlatmalarında sıklıkla tercih edilen lineer aydınlatmalar; doğru mekan aydınlatmaları yapıldığı taktirde daha geniş bir şekilde aydınlatacaktır. Restoran aydınlatmalarında lineer ledlerin en büyük avantajı; uzun ömür kullanım özelliğine sahip olması, teknik özellikleri bakımından çalışma sıcaklığına sahip olması, yine işletmecilerin seçim tercihleri arasında yer alır.

Dekoratif Restoran Ahşap Aydınlatma Örneği

Bazplan Ahşap Restoran Aydınlatma Örneği
Ahşap aydınlatmalar... Ne söylesek az. Restoran ve cafeler için bir numara gözde aydınlatma armatürleridir kendileridir. Her alan ve mekan için dekoratif bir görünüm sağlamakla birlikte aynı zamanda eşyaların (nesnelerin) yerini alabilecek bir armatür türüdür. Yani bir hiybrit bir dönüşüm şekli diyebiliriz. Bir yandan aydınlatma görevini üstlenirken, diğer yandan bulunduğu ortamda dekoratif bir hava estetikliği kadar.

Cafe ve Restoran Masa Üstü Dekoratif Aydınlatma Örneği

Bazplan dekoratif restoran ve cafe aydınlatması
Cafe ve restoran masa üstü dekoratif aydınlatmalar daha önce bahsetmiş olduğumuz gibi binlerce dekoratif görünümlü tasarım özelliklerine sahip armatürlerdir. İşletme mekanlarının hizmet ettiği alan, sektör, anlayış da armatürlerin tercihlerini ve tasarımlarını belirleyen önemli faktörler arasındadır.

Ahşap Aydınlatmalar

Restoran ve cafe aydınlatmalarında dekoratif görümümün daha ön planda olmasını sağlamak ve iç mekana kaliteli görünüm vermek amacıyla son zamanlarda ahşap aydınlatmalar revaçta olmaya başlamıştır. Ahşabın masif ve ham olması, estetik görünüme sahip olması aynı zamanda  şekillendiriliyor olması restoran ve cafe aydınlatmaları için farkındalık değerleri sağlar. Burada dikkat edilmesi gerekilen sıradan ahşap aydınlatma ürünleri değil, farkındalık değerleri yüksek, göz ve odak ilişkisinin nesnel yaklaşımlarını kalite bazında ele alan, görünüm ve estetik açıları her pencereden yakalayan, müşterilerde iyi bir mekan izlenim şöleni bırakan aydınlatma ürünlerini seçmek, ahşabın tercih edilmesi bakımından son derece önemlidir. Bazplan.com olarak bünyemizde barındırmış olduğumuz Ahsapaydinlatma.com dünyanın her yerine tasarımları kendisine ait dekoratif ahşap led aydınlatma ürünlerini göndermektedir. Daha fazla bilgi için Ahsapaydinlatma.com sitesine tıklayabilirsiniz.

Tasarım, Modelleme ve Çizimleri Bize Ait Ham Masif Ahşap Led Aydınlatma 1
Restoran ve Cafeler İçin Ahşap Aydınlatmalar - Bazplan
Tasarım, Modelleme ve Çizimleri Bize Ait Ham Masif Restoran Ahşap Led Aydınlatma 2
Restoran ve Cafeler İçin Dekoratif Ahşap Aydınlatmalar - Bazplan

Restoranlarda En Çok Kullanılan Aydınlatma Armatürleri

Restoran ve Cafe Aydınlatmalarında en çok kullanılan aydınlatma modellerinde başında düz kasa linear led aydınlatmalar ve dekoratif linear led aydınlatmalar gelir. (Sıva üstü ve Sıva Altı Olarak İki Gruba Ayrılır) Bunun en büyük nedeni enerji tasarrufu ve uzun ömürlü ledlerin olmasıdır. Sade ve düz görünümlü linear led aydınlatmalar genellikle proje bazlı aydınlatılacak mekan için istenilen ölçülere göre tasarlanır. Dekoratif linear led aydınlatmalar ise düz kasa ve profil linear led aydınlatmalara göre bükülebilen veya şekil verilebilen profillere göre tasarlanır. Aşağıda restoran ve cafe aydınlatmaları ile ilgili dekoratif linear led aydınlatma örnekleri verilmiştir. Düz profil linear led aydınlatmaların kasaları müşteri veya işletmelerin taleplerine göre değişkenlik sağlar. Aynı şekilde ışık, renk ve lümen değerleri de bu değişkenliklerin içerisinde yer alan detaylardır. Burada dikkat edilmesi gerekilen detay: profil ve kasaların kaliteli görünümü ve işlevsel özellikleri, diğeri ise kasa içerisinde kullanılacak ledlerin kalitesi (markaları) test raporları ve güvenliğidir. Kasaların ışık sızma yapmaması için profil kenarlarının iyi kaynatılması gerekir. Böylelikle müşterilerinizi ağırlayacağın restoran ve cafe aydınlatmaları için önemli detaylar arasında yer almalıdır. Özellikle göz ve odak ilişkisinin kurulduğu mekanlarda, aydınlatma kasalarına, profillerine önem vermeli, test raporlarını kontrol etmeli, ışık ve lümen değerleri teknik açıdan m2 alana göre doğru ayarlanmalıdır. Fizibilite ve teknik konusunda bizlerden ücretsiz destek alabilirsiniz.

Restoranlar İçin En Çok Tercih Edilen Elektrik Tasarufllu Linear Led Aydınlatma Örnekleri

Restoran ve cafe aydınlatmalarına neden önem verilmeli? blog yazımızda kafe aydınlatmaları için bunula ilgili önemle noktalara değindiğimiz bir yazı yazdık. 

Buradan okuyabilirsiniz.

Restaurant ve Cafe Aydınlatmaları Hakkında Bilmeniz Gerekilenler

Bu listede restoran aydınlatma alanları için en fazla tercih edilen 4 aydınlatma armatürü modellerini listeledik. Bu ürünlerin görsel ve estetik tasarımı ile birlikte; tercih yapılırken teknik detaylara önem gösterilmesi, doğru aydınlatmanın sağlanması açısından önem arz eder. Restoran alanlarında yapılacak aydınlatma çalışmaları mimari aydınlatma projeleri içerisinde yer almalıdır.

1- Ahşap Aydınlatmalar

Restoran için seçeceğiniz aydınlatma modellerinin arasında genellikle görsel ve estetik tasarım olan aydınlatma armatürleri tercih edilmelidir. Bunun için masif ahşap aydınlatmalar; restoran aydınlatmaları için en uygun tasarım ve estetik olarak oranına sahip aydınlatma armatürleridir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi; bu ürünlerin iç mekan aydınlatmalarında, işletmenizde uyumluluk sağlaması için; ışık, renk vb gibi teknik detayların önemsenmesi mimari açıdan önemlidir. Ahşap aydınlatmalar genellikle tasarımsal özelliğinden olduğu dolayı restoran alanlarında aydınlatma olarak tercih edilir.

Restaurant için Aydınlatma

Restauran için aydınlatma armatürleri arasında lineer aydınlatma, lineer sarkıt led aydınlatma ve dekoratif aydınlatma yine bu tür işletmeler için sıklıkla tercih edilen aydınlatma modelleri arasındadır.

Toggle

Restoran İçin Aydınlatma Armatürleri

Restoranlarda kullanılan ve tercih edilen bir diğer aydınlatma armatürü ray spot (duvar bazlı vurgu aydınlatmaları) ray spot hemen hemen her ortamda ortak alan kullanımı için uygun bir armatür ürünüdür. Restoran (Restaurant  iç mekan duvar aydınlatmalarında) dekoratif aydınlatma olarak kullanılır.

Restoran ve Cafe Aydınlatmaları

Bu bölümde restoran ve cafe aydınlatmaları kısmını toparlayacak olursak; restoran ve kafe aydınlatmalarında genellikle dekoratif armatürler seçilir. Dekoratif armatürlerin de yanı sıra; vurgu aydınlatmaları, (Nesne vurgulamaları) Tablo, masa, koridor, duvar aydınlatmaları da bu alanların daha iyi gösteriş sağlaması için seçilen armatürlerin başındadır. Vurgu aydınlatmaları bilindiği üzere ray spot led aydınlatmaları olarak bilinir. Ray spot aydınlatmalar tek bir modelden oluşmaz. Kullanıcılara çoklu ve dekoratif  seçim yapması, ürünlerin tercih edilmesi açısından cezbetme özelliğini arttırıyor. Bu yüzden restoran ve cafe aydınlatmaları için; vurgu aydınlatmaların yeri ve önemi büyüktür. Tabi yine de sarkıt dekoratif aydınlatmalar da görsel görünüm ve estetik açısından restoran aydınlatmaları için en uygun armatür türleridir.