Otel Aydınlatma Armatürleri

Bazplan.com Aydınlatıyor

Lambaya Dokunmayın Patlayabilir !

İç Aydınlatma Otel Örnekleri

Otel Odası Aydınlatma Armatür Örnekleri

Otel Odası Aydınlatma Armatürü
Otel aydınlatma odalarında genellikle vurgu aydınlatmaları (downlight led) ve (ray spot led) armatürler tercih edilir.

Otel İç Aydınlatma Örnekleri

Otel İç Aydınlatma Örnekleri
Sarkıt ve dekoratif aydınlatma armatürleri otel ve konaklama alanlarında en çok tercih edilen armatürler arasındadır.

Otel İç Aydınlatma Örnekleri Downlight

Otel İç Aydınlatma Örnekleri Downlight
Yine otel odalarında kullanılan ve tercih edilen downlight led aydınlatma armatür örneğini görüyoruz. Bu görselimizde kullanılan armatür ise; iç aydınlatma downlight bölümünde yer alan ''poros'' isimli armatür modelimizdir.

Otel Aydınlatma Örnekleri

Otel Aydınlatma Örnekleri
Otel aydınlatma örneklerinde vurgu aydınlatmalarının önemi büyüktür. Dekor alanları daha iyi göstermek ve belirginleştirmek için teknik bir kavram da algısal bir boyuta taşınmış bir aydınlatma tercihi metodu içerisinde yer alır. Duvar vurgu aydınlatmaları otel aydınlatmaların da en fazla kullandığı aydınlatma tekniğinden biridir.

Otel Aydınlatma Armatür Örnekleri

Otel aydınlatmaları için masa aydınlatmaları, aplik aydınlatmalar, vurgu aydınlatmalar yine otel aydınlatma örneklerine verilebilecek ürünler arasında revaçtadır.

Dekoratif Otel Aydınlatmaları

Dekoratif Otel Aydınlatmaları
Dekoratif otel aydınlatmaları kullanıcıların en fazla arama yaptığı armatür ürünü içerisinde yer alır. Fakat bu aydınlatmaların görsel tasarımlarına bakmadan önce teknik açılarını baz almak gerekir. Çünkü tüm tasarım detaylarında teknik özelliklere dikkat edilmesi, aydınlatma mimarlarının da en çok önem verdiği konular arasında yer alır.

Dış Aydınlatma Otel Örnekleri

Otel Dış Aydınlatma Örneği 1

Otel dış aydınlatma örnekleri
Otel dış aydınlatmalar da en önemli armatürlerden birisi duvar vurgu aydınlatması yani konu içerisinde ismini belirtiğimiz ürünün ismi gibi; duvar aplik vurgu aydınlatması

Otel Dış Aydınlatma Örneği 2

Ote Dış Aydınlatma Örnekleri
Otel dış aydınlatmalarında duvar vurgu aydınlatmalarının önemi büyüktür.

Bahçe ve Peyzaj Aydınlatma Otel Örnekleri

Otel Peyzaj Aydınlatma Örneği 1

Otel Peyzaj Aydınlatmaları
Otel ve peyzaj alanlarının aydınlatma ihtiyaçları proje bazlı ve proje dahilinde tamamlanır. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otel Peyzaj Aydınlatma Örneği 2

Hotel Peyzaj ve Bahçe Aydınlatma Örnekleri
Otel aydınlatma armatürleri içerisinde yer alan aydınlatmalar proje bazlı mimari destek alarak gerçekleştirilir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otel Aydınlatma Armatürleri

Otellerde İç Aydınlatma

Otel lobi alanlarında genellikle dekoratif sarkıt asma aydınlatma armatürleri tercih edilir. Restoran alanlarında ise ahşap aydınlatmaya yer verilir. Duvar aydınlatmalarında aplik vurgu aydınlatmaları, salon ve oda kısımlarında ise ray spot ve downlight led armatürler tercih edilir. Kısmi alanlar da ise led panel aydınlatma armatürleri yine otel aydınlatmalarında sıklıkla tercih edilen aydınlatma modelleri arasındadır. Tabi bu otelin mimarı açıdan tasarlanmasına göre değişir. Ayrıca verdiği hizmet ve bulunduğu konum da tasarımsal farklılıklar üzerine değişkenlik sağlayabilir. Fakat genellikle oteller de lobi (giriş) alan aydınlatmalarına özen gösterilir.

Otellerde Dış Aydınlatma

Otel aydınlatma armatürlerinde otellerin dış aydınlatmaları da önemlidir. Hiç dikkatiniz çekti mi? Otellerin duvarları renkli ışık yansıtıcıları ile dolu. Ve yine beyaz duvar aydınlatmalarında ”duvar yıkayıcılar” yani wallwasher armatür aydınlatmaları tercih edilmiştir. Bu iki dış aydınlatmalarında önemli olan ışığın duvara dekoratif olarak yansıtılmasıdır. Örneğin; bu bir duvarın sadece renkli olması onu çekici yapmayabilir. Özellikle karanlık alanlar için bu durum geçerliliğini git gide kaybeder. Yine ışığın olmadığı beyaz bir duvarın görünümü; sade ve basittir. Odak noktası değildir. Işığın otel alanlarında dış aydınlatmalar da iyi kullanılması, konaklama yapan müşteriler için ilgi odağı haline dönüşebilir. 

Havuz aydınlatmaları, havuz kenarı aydınlatmaları, otel dışı alan aydınlatmaları, peyzaj ve yürüyüş yolu aydınlatmalarında kullanılacak armatürler de yine son derece önemlidir. 

Havuz aydınlatmalarında genellikle gömme aydınlatma armatürleri, vurgulama için ise RGB aydınlatma armatürleri, beyaz duvarların aydınlatılması için de wallwahsher aydınlatma armatürleri kullanılır. Ve yine tabi ki duvar vurgu aydınlatmaları içinde aplik duvar aydınlatmaları tercih edilir. Bollard aydınlatma armatürlerinin otel alanları için kullanım yeri; peyzaj alanlarıdır.  Otel aydınlatma armatürlerinin içerisinde dış aydınlatma olarak en çok önem verilen aydınlatma türleri ”Vurgu Aydınlatmaları” ve Bahçe ve Peyzaj Aydınlatmalarıdır. 

Otel Aydınlatma Armatürleri

Otel aydınlatma armatürleri hakkında bilmeniz gereken en önemli şey; proje bazlı dahi olsa aydınlatma tercihi yaparken iki önemli şeye dikkat edilmesi gerekir. Birisi aydınlatma armatürlerin kalitesi. (Led, Mercek, Çalışma Sıcaklıkları,  Aydınlatma Kasaları, Malzeme Kalitesi, Kablo Kaliteleri vb) Diğeri ise tasarımların mekanlarla uyumluluk sağlaması ve doğru alan aydınlatmaları için tercih edilmesidir.

Bunları bilmeniz için en geçerli sebep;

Bu aydınlatma armatürleri ortam içerisinde sürekli çalışacağından dolayı, ısıya karşı duyarlığı vb konular teknik açıdan önemlidir. Sürekli çalışma gerektiren armatür tercihlerinde bu tür konulara teknik açıdan önem verilmesi gerekir. Böyle durumlar da ucuz ve kalitesiz proje dışı aydınlatma armatürleri tercih edilirse, işletmeniz açısından pahalıya patlayabilir. Yangın  vb durumlar…