Wallwasher Led Aydınlatma | Bazplan.com |

Wallwasher Led Aydınlatma

 

Model:1 Baruma 500 510 514 22 Wallwasher Armatür

Baruma 500 510 514 22 Wallwasher Armatür

Model:2 BAUBA 500 510 514 22 Wallwasher Armatür

BAUBA 500 510 514 22 WallWasher Aydınlatma

Wallwasher

Bir ışık yayan diyot olmakla birlikte; led duvar yıkayıcı, aydınlatma için LED teknolojisini kullanan bir aydınlatma ekipmanıdır. “Duvar yıkayıcı” terimi, iki tür aydınlatma armatürünü tanımlamak için kullanılabilir. Biri performans aydınlatmasında, diğeri bina aydınlatmasında kullanılır. Bir performans aydınlatma kurulumundaki bir led duvar yıkayıcı, bir duvarı eşit şekilde aydınlatmak için kullanılan birkaç LED ışığının dik dörtgen düzenlemesidir. Bir binada, bir LED duvar yıkayıcı, tavana monte edilebilen ve aynı zaman da bir duvara eşit aydınlatma sağlayan gömme bir aydınlatma armatürüdür.

Wallwasher Led teknolojisi, bir led duvar yıkama ünitesinde gözlenen eşit görünümü elde etmek için küçük, yüksek çıkışlı ampul düzenlemelerini kullanır. Farklı bir aydınlatma teknolojisi türü olan LED ampuller, filament ve floresan teknolojilerinden farklı şekilde çalışan bir tür katı hal aydınlatmasıdır SSL. En yaygın LED ampul türü beş milimetredir (0,20 inç). Ticari olarak temin edilebilen yüksek güçlü LED’lerin en büyüğü genellikle 25 milimetreden daha büyük değildir veya çapı yaklaşık bir inçtir.

Wallwasher Led Aydınlatma

Düz bir duvar yüzeyinde eşit hafif bir görünüm istendiğinde hem gömme rondelalar hem de performanslı duvar rondelaları kullanılır. Performans aydınlatmalı duvar yıkayıcıları, ya sinema ışıklarıyla monte edilebilir ya da taşınabilir bir ünite için gevşek bırakılabilir. Temalı bir etkinlik için bir duvarın boyanması sakıncalı olduğunda, geçici bir renk değişimi görünümü için renkli bir LED duvar yıkayıcı yerleştirilebilir.

Led Duvar Yıkayıcılar

Mimari gömme LED duvar yıkayıcıların mevcut bir binaya monte edilmesi, aslı aydınlatmaya göre daha zordur, ancak LED’leri tutan gömme koy daha temiz bir armatür görünümü verir. Gömme armatürler ayrıca parlak ampulleri doğrudan görüş alanından uzak tutarak eşit aydınlatma sağlar. Bir aydınlatma tasarımcısı , eşit aydınlatmayı sağlamak için uzatılmış bir duvar boyunca birkaç duvar rondelası çizebilir. Böylelikle Wallwasher led aydınlatma tercihinde mutlaka fikir ve görüş almak önemlidir.

Wallwasher Aydınlatma Hakkında

Filamentler ve kırılgan camlar kırılgan olduğundan, LED duvar yıkayıcıları, filamentler veya floresan tüpler kullanan armatürlerden daha dayanıklı olma eğilimindedir. LED ışıkları yapmak için kullanılan katı hal teknolojisi, onları titreşim ve kullanımdan kaynaklanan hasara karşı daha dirençli hale getirir. Katı hal aydınlatma teknolojisinin dayanıklılığı, onu trafik ışıkları, kitap lambaları ve taşınabilir elektronik gösterge ışıkları gibi aşınmaya maruz kalan ışıklar için tercih edilen seçenek haline getirir.