Dış Mekan Duvar Tipi Aplik Aydınlatma | Duvara İşlenmiş Tasarım |

Dış Mekan Duvar Tipi Aplik Aydınlatma

Dış Mekan Duvar Tipi Aplik Aydınlatma Armatürleri

Dış Mekan Duvar Tipi Aplik Aydınlatma

Doğrudan duvara monte edilebilir, kolay kurulum özelliğine sahip aydınlatma ürünlerinden oluşur. Ev ve hane duvarları, bahçe duvarları, otel duvarları, iş yerleri duvarları gibi alanlar için; dekoratif görünüm sağlamakla birlikte aydınlatma gereksinimi sağlar. Dış mekan duvar tipi aydınlatma modellerinin montaj ve kurulumu basit olduğunu için çok çeşitli geniş ürün yelpazesine sahiptir. Ve bir çok model lamba tipi barındırdığı için genellikle ev ve hanelerde koridor aydınlatmaları için kullanılır. Özellikle villa aydınlatmaları için en çok tercih edilen duvar tipi aplik dış mekan aydınlatmasıdır.

Dış Mekan Aplik Duvar Aydınlatma

Duvar tipi aydınlatmalarının aplik olarak bir çok model ve tasarımları vardır. Burada kullanıldığı alanlar, işletmeler, haneler vb gibi yerlerin hedeflenmesi bu aydınlatma modelinin mimari estetik açısından büyük bir önemi vardır. Mutlaka bu tür aydınlatma modellerini tercih ederek (dekoratif ve estetik) fizibilite uzmanlarımızdan ve aydınlatma tasarımcılarımızdan destek alın. 

Duvar Tipi Aydınlatma Tercihi Nasıl Olmalı?


Hedeflenerek tasarlanmış her aydınlatma modelinin her ne kadar kağıt üzerinde tasarlanmış ayrı bir değeri olsa da; uygulama olarak aydınlatma bakımından değişkenlik sağlayabiliyor. Hatta bugün ışık rengini, ürün görselini ve ürün tasarımını beğendiğiniz bir duvar tipi aplik aydınlatma modelini, yarın kararsız kaldığınız bir seçim olarak görebilirsiniz. Özellikle çok çeşit ve tasarım içeren aydınlatma modellerinde, ki; buna duvar aplik aydınlatma armatürleri de dahil, kararsız kalma ve sonrasında da memnuniyet seviyesini negatife çeviren eksi yönleri de vardır. Bu yüzden duvar tipi aydınlatma modellerini seçerken mutlaka tasarımsal olarak hemen beğendiğiniz veya etkilendiğiniz armatürleri değil, aydınlatma projelerinden dışarıya çıkmayacak şekilde, mekanınız ile uyumluluk sağlayan ve hedeflenmiş bir şekilde üretilen armatürleri baz almanızı tavsiye ederiz. Böyle seçimlerde bazı ürünler aydınlatma projelerinin dışında değişkenlik sağlayabiliyor. 

Dış Mekan Duvar Tipi Aplik Aydınlatma

Duvar tipi aplik aydınlatma modellerinin sık tercih edilmesinin en büyük sebebi; hedeflenerek tasarlanmış aydınlatma ürün gruplarında yer alması, konsept ve portatif alanlara uyum sağlaması, aydınlatma alanlarına göre açısal ışık verimliliğinin sağlanmış olması, avantajlarından sadece bir kaçı. Bunlarında yanı sıra; dış mekan aydınlatma alanlarında; özellikle bahçe ve villa koridor geçişlerinde; ışık açılarının hem yön vererek hem de yol gösterecek şekilde ayarlanması, sonrasında dekoratif görünümün vurgulanması, tasarımına uygun bir şekilde hedeflenerek tasarlanan bir ürün olduğunu gösterir. Dikine, aşağı, yukarı, çapraz ışık açılarına sahip özellikleri olmakla birlikte ışık ve renk seçimi yine belirlenen mekanlar için tasarlanabilir, dekoratif anlamda kendisini ön planda tutan bir ürün olarak da kendisini gösterir. Misafirlerinizin, müşterilerinizin, ailenizin, dostlarınızın fark edebileceği alanlar da yer alır.

Aplik Armatürler Dış Mekan Vurgu Aydınlatmasına Örnek Aydınlatma Ürünüdür.