Okul Aydınlatma Armatürleri

Bazplan.com Aydınlatıyor

Lambaya dokunmayın patlayabilir !

Okul Aydınlatma Armatürleri

Bazplan Okul Aydınlatmaları Örnekleri

Led Panel Okul Aydınlatması Örneği

Bazplan Okul giriş çıkış aydınlatmaları
Led panel her alanda olduğu gibi sağladığı enerji tasarrufundan dolayı (Yaklaşık %40) varan bir tasarruf söz konusu. Okul ve eğitim alanlarında en çok fazla kullanılan aydınlatma armatürüdür. Montaj ve kurulumu basit armatürdür.

Led Panel Sınıf Aydınlatması Örneği

Okul Aydınlatma Armatürleri
Led panel sınıf aydınlatması okul aydınlatmalarında kullanıldığı gibi iç mekan alanları da kapsayarak, üniversite, sınıf, eğitim alanları gibi yerlerde sıklıkla tercih edilir.

Okul Kütüphanesi Aydınlatma Örneği

Okul Aydınlatma Armatürleri
Kütüphane en sessiz yerlerdir. Burada seçilecek aydınlatma armatürleri sessizlik kadar önemlidir. Özellikle kitap okuma alanlarında genellikle göz yormayan aydınlatma armatürleri tercih edilir. Daha çok bulut aydınlatma, göz yormayacak şekilde teknik özelliklere uygun downlight aydınlatma türleri de kütüphane aydınlatmaları için uygundur. Fakat ahşap aydınlatmalarda kütüphane için tercih edilirler.( Dekoratif yansıma açısından)

Sınıf Aydınlatma Örnekleri

Okul Aydınlatma Armatürleri
Her ne kadar sınıf aydınlatmaları için led panel aydınlatma armatürleri üzerinden gitmiş olsak da, led panellerin kendi içlerinde teknik özelliklerine göre ayrılan sıralamaları ve ölçüleri vardır. Sınıf alanların büyüklüğüne göre bu özellikler değişkenlik sağlar. Led paneller uzun süreli aydınlatma armatürleri olduğu için; dayanıklı olması açısından kullanılan led markaları ve mercekleri de o kadar önemlidir. Isıya karşı dayanıklı olması yine teknik özellikleri bakımından, tercih edilirken sorgulanması gereken özellikler arasındadır.

Ray Spot Okul Aydınlatma Örnekleri

Okul Aydınlatma Armatürleri
Ray spot aydınlatma okul ve sınıflarda daha çok salon, toplantı, yüksek tavan veya geniş alan gibi yerlerde sıklıkla tercih edilir. Vurgu aydınlatma yapmasının da yanı sıra daha fazla alanı daha yüksek yerden daha belirgin ve net bir şekilde aydınlatır. Ray spot her alan için ortak kullanım alanı özelliğini belirler. Yani genelde bir çok alan aydınlatmalarında kullanılan bir armatür modelidir.

Okul Salonları Aydınlatma Örnekleri

Bazplan Okul Salonları Aydınlatması
Okul salonu aydınlatmalarında göz yormayan aydınlatmaların kullanılması da okulun yapısal olarak tasarlanmasının da önemini beraberinde getirir. Tavan yüksekliği, salon genişliği, basamaklar ve kişi sayısı yine aydınlatma seçiminin kararını belirleyecek unsurlar arasında yer alır. Bu sebeple proje bazlı okul aydınlatma çalışmaları yine ön plan da olacaktır.

Okul Spor Salonları Aydınlatma Örnekleri

Bazplan Spor Salonları Aydınlatması
Okul spor salonlarında ''spor salonlarının'' genişliği ve yüksekliği çok önemlidir. Ayrıca hangi branş için hizmet edeceği, kaç kişilik kapasiteye sahip olduğu da aydınlatma tercihi öncesi bilinmesi gerekilenler arasında yerini alır. Spor salonları için aydınlatmanın önemi büyüktür. Burada genellikle proje bazlı aydınlatma modelleri uygulanır.

Okul ve Eğitim Alanları Acil Çıkış Aydınlatma Örnekleri

Bazplan Okul acil aydınlatma lambaları
Acil aydınlatma armatürlerinin kullanımı okul ve eğitim alanlarında kullanımı önemli ve zorunludur. Yönlendirme özelliğine sahip olan bu armatürler aynı zamanda karanlık sensörü sayesinde otomatik olarak yanar. Ve böylelikle gece -gündüz yol ve yön verici, çıkış kapısını gösterir.

Eğitim İçin Aydınlatma İndirimi

Eğitim denilince ana sınıfından üniversiteye uzanan bir yol süreci. Bu süreçte emek, çaba, hedef gibi konular insanların çocukluktan büyüklüğüne uzanan bu yolla kesişir ve birleşir. Her daim defterlerin beyaz sayfasını kara kalemle doldurduğumuz şu o demler, daha ilk gün ki çocukluk anılarımız gibi. Ola ki geçtiğimiz bu dönemlerde üniversiteler, bu yaşadığımız başlangıcın son aşamasıdır. Bitiyor mu? Hayır, hayat yaşadığımız sürece devam ediyor. ilk okuldan üniversiteye kadar uzanan bu öğretim yolunda; Başta öğretmenlerimiz olmaz üzere bizi aydınlatan her kesime teşekkür etmeyi borç biliriz. Bizler de şimdiki ve gelecek nesilleri gerçek aydınlatma armatürleri ile aydınlatmayı hedef belirledik böylelikle eğitim alanında faaliyet gösteren her okul ve sınıflara ve bu bireyleri yetiştiren öğretmenlerimize bazplan olarak indirimli hakları sunmaya sonuna kadar açığız.

Okul Aydınlatmaları Kategorisi

Üniversite Aydınlatmaları

İç cephe aydınlatmada led panel ve downlight armatürler tercih edilir. 

Ders ve Sınıf Aydınlatmaları

Led PanelDownlight

Derslik Aydınlatmaları

Led Panel Downlight

Okul Kütüphane Aydınlatmalrı

Lineer  Aydınlatma  – Ahşap Aydınlatma – Sarkıt Lineer Aydınlatma

Seminer ve Toplantı Salonu Aydınlatmaları

Lineer AydınlatmaSarkıt Lineer –  Ahşap Aydınlatmalar

Okul Kürsüsü ve Masası Aydınlatmaları

Görev Aydınlatmaları- Ahşap Aydınlatmalar – Ray Spot AydınlatmalarVurgu Aydınlatmalar

Okul Salonları Aydınlatması

Led PanelLineer Aydınlatma

Okul Dış Cephe Aydınlatmaları

Dış cephe vurgu aydınlatmaları (Duvar aplik lambaları) Led Sokak Armatürleri, Wallwasherler, RGB aydınlatmalar

Okul Peyzaj Alanı Aydınlatmaları

Bollard–  Bahçe ve Çim Aydınlatmaları

Okul Spor Salonları Aydınlatmaları

Led PanelRay Spot LedDownlight

Okul Bahçe ve Havuz Aydınlatmaları

Yer Gömme Armatürler – RGB 

Okul Güvenlik Alanları Aydınlatmaları

Güçlü Led Sokak Armatürler

Okul Girişi ve Çıkışı Aydınlatmaları

Yeşil Renkli Exit Aydınlatmalar

Okul Merdiven Aydınlatmaları

Lineer Led Aydınlatma – Ahşap Dekoratif – Vurgu Aydınlatmaları

Okul Acil Aydınlatma Armatürleri

Glop armatürler isteğe bağlı alan aydınlatmaları.

Sınıf Aydınlatması

Sınıf aydınlatmasında uzun ömürlü ve çevre dostu aydınlatma armatürleri tercihi edilir. Panel led aydınlatma armatürleri sınıf aydınlatmalarında tercih edilen en çok armatür modelidir.

Sağladığı avantajlar; floresan lambalara göre %40 enerji tasarrufu sağlar. Enerji verimliği fazladır ve uzun yıllar boyunca kullanılır. Maliyet bakımından en uygun fiyatlıdır. Kurulumu ve montajı kolaydır. 

Bazplan aydınlatma led aydınlatma armatürleri için 5 yıl garanti vermekle birlikte, en kaliteli led ve en uygun fiyat garantisi sunar. Eğitim ve okul aydınlatmaları için uygun fiyat avantajımız her zaman devem edecektir.

Sınıf Koridor Aydınlatmaları

Öğrencilerin mola ihtiyaçlarını giderebildiği, koridor alanlarında yürüyüş yaptığı, öğretmenlerin bir alandan geçtiği yerden bahsetmek gerekirse, sınıf aydınlatmaları kadar okul koridorlarının aydınlatılması da önemlidir. Özellikle yönlendirme, yön verici özelliklerini içinde bulundurması, mevsim şartlarına göre değişkenlik sağlayan erken hava kararmaları veya okul saatlerinin değişmesi gibi etkenler de aydınlatmanın önemini ortaya çıkartıyor. Okul koridorlarının doğru aydınlatılması çok önemlidir. Özellikle küçük yaştaki sınıf öğrencilerinin koridor alanlarında daha güvenli bir şekilde yürümesi, koşması, hareket etmesi, aydınlatma ile ilişkili bir bağlantı seyreder. Her ne kadar arka planda kalan gereksiz bir detay için gözükse de, koridor aydınlatmalarının okul aydınlatmaları sınıfındaki yeri ve önemi büyüktür.

Öğretmen ve Toplantı Salonu Aydınlatması

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sınıf aydınlatmaları ve okul koridoru aydınlatmaları kadar, öğretmen odası aydınlatması ve toplantı salonu aydınlatmaları da çok önemlidir. Öğretmenlerimizin bir araya geldiği, mola ihtiyaçlarını giderebildiği, fikir alışverişi yapabildiği bir alanda, ”Aydınlatmanın” da öneminin büyük olduğunu düşünüyoruz. Bunun en büyük sebebi tabi ki de göz yoran aydınlatmaların yanlış alanlar ve yanlış yerlerde kullanılması. Maalesef öğretmen odalarında böyle bir durum çok yaygın. Öğretmen odalarında teknik özelliklere dikkat edilmesi kaidesiyle tercih edilen aydınlatma armatürleri; ”Lineer Led Aydınlatma” Armatürleridir. 

Tavan Aydınlatma Grupları

Sıva altı ve Sıva Üstü Tavan Aydınlatma Armatürleri

Montaj Tipleri

Sarkıt, Asma, Gömme.

Tavan Aydınlatmaları

Dekoratif Tavan Aydınlatmaları

Ahşap Tavan Aydınlatmaları

Led Panel Tavan Aydınlatmaları

Lineer Tavan Aydınlatmaları

Sarkıt Lineer Tavan Aydınlatmaları

Ray Spot Tavan Aydınlatmaları

Tavan Aydınlatmanın Kullanıldığı Yerler

Her alanda ortak kullanım amaçlı kullanabilir armatür modellerinden oluşur.

Dekoratif Alanlar

Villa Tavan Aydınlatmaları

Ev Tipi Tavan Aydınlatmaları

Hastane Tavan Aydınlatmaları

Okul Tavan Aydınlatmaları

Spor Salonları Tavan Aydınlatmaları

Restoran ve Cafe Tavan Aydınlatmaları

İşletme Tavan Aydınlatmaları

Ofis ve Büro Tavan Aydınlatmaları

Tavan Aydınlatmalarında En Çok Kullanılan Armatürler

Led Panel, Downlight  Spot Led Aydınlatma, Ray Spot Led Aydınlatma

Son olarak Sarkıt Lineer ve Dekoratif Lineer Aydınlatma modelleri sıklıkla tavan aydınlatmaları olarak tercih edilir.