Sadece Bir Dakika

Müşteri Memnuniyeti

Neden Biz Peki?

Bir dakika içerisinde sizlere şunları taahhüt edebiliriz. 

Bir Aydınlatma Armatürü Tercih Etmeden Önce Nelere Dikkat Etmeli?

 • Ledler,
 • Ürünlerin Gövdesi,
 • Ürünlerde Kullanılan Saç Kalınlığı,
 • Ürün Profillerinin Isıya Dayanıklıkları,
 • Tamperli Camlar,
 • Sarkıt Telleri, 
 • Somun ve Vidaları,
 • Ürünlerde Kullanılan Plastik Malzemeler (Isıya Dayanıklığı),
 • Ledlerin Monte Ediliği Gövde (Tarak) 
 • Ledlerin Cam Mercekleri, 
 • Paneller,
 • Sarkıt veya Asmalarda Kullanılan Demirler.
 • Dekoratif Tasarımlarda Kullanılan Boyalar.
 • Diğer Ürünlerde Kullanılan Materyaller, 
 • Diğer Ürünlerde Kullanılan Boyalar.
 • Lümen Değerleri,
 • Led Merceklerinin Çalışma Sıcaklıkları,
 • CRI,
 • SMD değerleri,
 • Kullanılan Ledlerin Gövde Üreticisi, 
 • Kullanılan Ledlerin Markaları ve Ülkeleri,
 • Led Gövdelerinin Üreticileri,
 • Çalışma Sıcaklıklar
 • Ürünlerin Sertifikası
 • İso Belgeleri
 • Kalite Kontrol Aşamaları
 • Menşei
 • Bazplan olarak aydınlatma kategorisinde yer alan başta  ve dış mekan olmak üzere satacağımız her armatürün, ürün kalitelerine güveniyoruz.

 

 

Bir Müşteriyi İki Kez Kazanmak

Bir Müşteriyi Defalarca Kazanmak

Temellerimiz her zaman daha fazla müşteri kitlesine ulaşmak için değil, aynı müşteriyi ikinci kez kazanma üzerine kuruludur. Öncelik olarak kalitemiz, güvencemiz, satış politikamızbizleri tavsiye edenlerprensibiyle çalışır. Farklı kişilere satış yapmak yerine aynı kişilerin bizleri farklı kişilere önermesine tercih ederiz. Çünkü bizim için önerilmek veya tavsiye edilmek başarılı olmamızdaki en büyük güvencedir. Bu aynı zamanda müşteri memnuniyeti açısından hem ürün ve satış kalitemizi belirleyen unsur olmakla birlikte aynı zamanda geri bildirimleri en iyi şekilde topladığımız bir hizmet anlayışını ortaya koyar. Bu yüzden bazplan‘da müşteri memnuniyeti; her müşteri için ilk müşterinin ikinci kazanımını ile sağlanır. Bu yüzden ürün ve fiyat politikamız satış politikamızla entegreli bir şekilde hareket eder.Bu düzeyde müşteri memnuniyeti açısından bizlerde müşterilerimize karşı duyduğumuz sorumluluklardan dolayı kaliteli aydınlatma armatürlerinin satışını yaparız. Tüm bunları en iyi şekilde filtrelemek için, kalite kontrol açısından tüm üretim belgelerini ve sertifikalarını veri tabanımızda saklı tutarız.

Geri Bildirim

Geri bildirim bazplan.com ve diğer aydınlatma sitelerimiz için çok önemlidir. Müşteri hizmetlerini sağlamak için geri bildirimleri değerlendirmeyi ve toplamayı en düzeyde yaparız. Zaman zaman müşterilerimizle anket çalışmaları, telefon görüşmeleri, ürünler hakkında kısa soru – cevap alabilecek şekilde vakit kayıplarını minimize ederek çalışmalar yaparız.  Bu durum ürün kalite segmentleri açısından son derece önemlidir. 

Müşterilerimize Karşı Olan Sorumluluklarımız

Nitekim bazplan.com ve ekibi bir başka aydınlatma firmaları için müşteri statüsündedir. Yukarıda saymış olduğumuz geri bildirimler sizler için vazgeçeceğimiz veya aksine birlikte çalışma sağlayabileceğimiz üreticileri belirlemektedir. Aydınlatma şirketimizin profilini incelemek için ”Hakkımızda” sayfasını ziyaret edebilirsiniz

 

Başka Bir Aydınlatma Firmasından Daha Ucuzu Satın Alıyorum.

Herhangi bir ürünü satın alma açısından fiyatlar ön planda tutulabilir. Bu durum son derece normal davranış tutumu belirleyen seçme kriterlerinden sadece biridir. Bu sadece aydınlatma veya armatür firmaları için değil genel anlamda satın aldığımız veya alacağımız her ürün için geçerlidir. 

Bazplan’da Sadece Bir Ürünü Satın Almazsınız.

Bazplan’da sadece bir ürünü satın almazsınız. Bazplan’da ürünlerle birlikte, ürünlerin iso belgelerini, ürünlerin sertifikalarını, satış sonrası destek hizmetlerini, müşteri temsilcilerimiz ile yapabileceğiniz görüşmeleri ve proje bazlı çalışmalarda ayrılacak zamanı, sizin için atanmış aydınlatma tasarımcıları ve fizibilite uzmanlarını, iade süreçlerini gerçekleştirecek ve hiç bir sorun çıkarmayacak yetki kişilerin sizinle olan ilgisini, finans biriminden iade sürecini hızlı bir şekilde gerçekleştirecek yetkilimizin işlerini de satın almış olursunuz.

Tüm sağladığımız bu hizmetler ürün kalitelerinin gölgesinde sunulan hizmetlerdir. Çünkü önceliğimiz kaliteli ürünlerin satışını yapmak ve az sorunla karşılaşmaktır.

Aydınlatma Armatürü Bozuldu Ne Yapmam Gerekiyor?

Bu ve buna benzer gibi sorularla karşılaşmak bizi çok üzer. Bizler ürünlerin kalitesizliği konusunda neden zamanınızı alacak ürünler satalım? Böyle bir durumda sizi ikinci kez kazanamayız. Ve ilk üründe kaybetmiş oluruz.

*Hayır bu soruyu ürün kalitesizliğinden dolayı duymak istemiyoruz. 

*Evet bu soruyu en aza indirgemek için kaliteli aydınlatma armatürleri satıyoruz.

Özellikle proje bazlı aydınlatma işleri yapan mimarların müşterilerine karşı olan sorumlulukları en az bizim de müşterilerimize karşı olan sorumluluk alanları kadar değerlidir. Bu yüzden telefonlarımızın ”Sizlerden aldığımız aydınlatma ürünleri bozuldu.” şikayeti ile çalınmasını istemeyiz.

Aydınlatma Ürünlerinde Kaliteli ve Kalın Profiller Kullanırız.

Bizler aydınlatma profillerini ve gövdelerini kalın tutarız ve bu konuda maliyetten kaçmayız. 

Ürün profillerinin ve gövdelerinin ısıya karşı dayanıklılığı test edilmiş ve ar-ge çalışmaları yapılmış ürünlerdir. 

Restoran, cafe, otel vb işletmeleri gibi alanlarda kullanılan aydınlatma armatürlerinin profil ve gövde kalınlıkları içinde bulunan ledlerin yanma süresi kadar önemlidir. Çünkü bu tür alanlarda aydınlatmalar sık ve aralıksız yandığı için; profillerin ısıya karşı dayanıklı olması ve gövdenin bu ısı karşısında duyarlı olması çok önemlidir. Eğer ki profil kalın ve kaliteli gövdeden üretilmişse, ısı ve sıcaklık profili gevşetmez bu sebeple esneme olmaz. Böylelikle hem aydınlatma alanlarını korumuş olursunuz hem de ürünleriniz daha uzun ömürlü aydınlatma sağlar. 

Ürünlerde kullandığımız ledler avrupa standarların’da üretilen ledlerdir. 

Satış Öncesi ve Sonrası Destek

Satış öncesi tüm bu konular hakkında sizlere en detaylı bir şekilde bilgi verebilir, mekana göre kullanılacak aydınlatma ürünlerinin uyumluluk dereceleri hakkında detay verebilir ve bu tür konulara teknik açıdan vakıf olan ekibimizle iletişime geçebilir bilgi alabilirsiniz. Üstelik canlı destek bölümünden anında dönüş alın. 

Müşteri Memnuniyeti ve Satış Sonrası Destek

Gelişmekte olan firmamızda ar-ge den sonra yatırım yapmış olduğumuz en önemli alan, satış sonrası destek ve hizmettir. Bu yüzden müşteri temsilcilerimiz satılan ürünlerin sonrasında geri bildirim alma ve değerlendirme amaçlı sizlerle birlikte görüşme sağlıyor. İade süreçlerinin hızlandırılması, yanlış ürünlerin seçimleri veya kararsızlıkla satın alınan ürünler içinde müşterilerimize yardım olmaktan son derece memnuniyet duyarız.

Daha Az karlılık, Çok Müşteri, Kaliteli Ürün Prensibi İle Çalışırız.

Ürünlerimiz ar-ge aşamalarından geçmiş, ilgili belgelere sahip, kaliteli ve uygun armatür ürünlerdir. Kalite konusunda göstermiş olduğumuz hassasiyet, fiyat politikamızın önüne geçmiş ve bunu minimize etmek için ürün kalitelerinde müşterilerimize karşı aldığımız sorumluluklar, daha iyi ve kaliteli ürün satışları içerisinde geçerlilik sağlamaya devam edecek soruların da cevabı olacaktır. Daha az karlılık ve çok müşteri ilkesiyle hareket eden firma olmakla birlikte, elimizdeki tüm veriler, müşteri odaklı ve geri bildirim alma prensibiyle çalışır.

Aydınlatma Ekibimiz Size Yardımcı Olur.

Aydınlatma ekibimizden kendi firmanızda bulunan aydınlatma armatürleri konusunda bilgi alabilir, kıyas yaptırabilir, farkları ortaya çıkartan her detayda geri dönüş alabilirsiniz.

Bakın Gizliliğe Neden Dikkat Ederiz?

Bizi Tanımanızı İstiyoruz.

Fiziksel Gizlilik İlkelerimiz:

Çalışan ekibimiz son derece titizlikle işlerini severek yapan personellerden oluşmaktadır. Servis ettiğimiz her ürün ve gönderim için ”iletişim” bilgileriniz gizli tutulur. 

Montaj hizmeti verdiğimiz her hane, restoran, hotel, cafe vb alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin de bilgileri gizli tutulur. Ekibimiz içerisinde yer alan personellerin hiç biri müşterilerle gereksiz diyalog kurmaz. 

Sadece İş İçin Diyalog

Fizibilite ekibimiz içerisinde yer alan personellerin iletişim bilgileriniz tarafınıza iletilir. Kabul edildiği saat ve gün içerisinde ziyaretinize gelir. Fizibilite ekimiz iş dışında gereksiz diyolog kurmaz.

İş Prensibi Kuralları İle Geliriz.

Firmamızın çalışan personelleri hizmet verdiği aydınlatma sektörü içerisinde sadece iş odaklı çalışır. Bu personellerin çalışma ilkelerinde ziyaret ettiği hane ve işletmelerde yeme içme gibi aktiviteler yoktur ve yasaktır. 

Gözümüz Sadece İş Görür.

Aydınlatma ekibimizde yer alan personeller ziyaretinize gelmeden veya ürün teslim etmeden önce tüm ihtiyaçlarını karşılar ( yeme içme vs tuvalet) böylelikle bizler zaten hazır bir şekilde sizleri ziyaret etmiş oluruz.

Personellerimizin Lokasyon Takibi Yapılır.

Ürün teslimi veya montaj ekibimizde yer alan personeller canlı takip konum sistemi ile takip edilir. Yaptığı her iş sonrası raporlar istenir. Aksilik olması veya herhangi bir problem çıkması durumunda sizlerden biraz zaman isteyebilir ve bunun telafisini sağlamak için elimizden geleni yaparız. Personellerimizin diğer ekibiyle sağladığı iletişim aşamasında yaşanılan zaman kaybı için şimdiden özür dileriz. Emin olun ki montaj esnasında yaşanılacak problemi en kısa zaman içerisinde çözme odaklı çalışırız. Ekibimizin haberleşme, konuşma, yazışma süresince geçirdiği zaman kaybı için şimdiden özür dileriz.

Personel Tutum ve Davranışları

Tüm personellerimizin elbisesine yapıştırılmış sticker id kodu vardır. Bkz: 123456789 personel ekibi ile yaşanılacak herhangi bir olumsuz sonrası geri bildirim yapabilirsiniz. Geri bildirimleriniz şikayet olarak nitelendirilmez. Personelimizin haksız olması dahilinde yaşadığı konu ile ilgili ”Dışarıdan danışmanlık hizmeti aldığımız eğitime tabi tutulur.” 

Kimin Söylediği Bilinmez (Anonim)

Aldığımız geri bildirimler 15 günlük havuzda toplanır. Personellerimiz gün içerisinde birden fazla yere gider ve 15 gün içerisinde bir çok yere gitmiş olur. Personellerimiz asla kimlerden geri bildirim almaz aldığını bilmez. Ve personeller bunları düşünmeme odaklı çalışma sergiler. Aldığımız geri bildirimler ilgili yetkililer tarafından değerlendirme alınır. Bu değerlendirme sonucunda müşterinin haklı olduğunu var sayarsak, personellerle yapılan işlemler (müşterimizin izni dahilinde mail olarak iletilir.) Aksi durum söz konusu olur ve kanıtlanırsa (Personelimize yapılan İftira, yalan, suç atma vb ) bir daha aynı müşteri ile çalışmayız.

Kargo ve Ulaşım Sorumlumuz Var

Kargo ve gönderi esnasında yaşanılacak aksaklıklar için ve bunların yaşanmaması için bünyemizde yine 2 kişilik ekip bulunduruyoruz. Ekibimizde yer alan personellerimizden birisi sadece paket diğeri ise kargo ve ulaşım organizasyonlarını sağlar. Ayrıca ulaşım sorumlusu personellerimiz anlık trafik ve yol bilgilerini takip ederek sizlere ürünün en kaliteli ve zamanında ulaşması için çalışma sergiler. 

Bir Telefonla İş Çözmeye Çalışırız.

Ulaştırma personelimiz çalışmış olduğu şubedeki kargo çalışanlarını tanır, aktarma merkezi ile diyalog kuracak yetkililerine ulaşabilir ve herhangi bir yaşanılacak problem sonrası zaman bazlı çalışarak en kısa sürede iletişim yolu ile çözmeye odaklanır.