Kütüphane Aydınlatmaları

Bazplan.com Aydınlatıyor

Lambaya Dokunmayın Patlayabilir !

Kütüphane Aydınlatması Örnekleri

Kütüphane Aydınlatmaları Örneği 1
Kütüphane Aydınlatmaları Örneği 2-min
Kütüphane Aydınlatma Örneği Downlight-min
Kütüphane Ahşap Aydınlatması Örneği

Kütüphane Ahşap Aydınlatma Uygulama Örneklerimiz:

Kütüphane Aydınlatma örnekleri
Kütüphane Aydınlatmaları
Kütüphane Ahşap Aydınlatmalar
Kütüphane Ahşap Aydınlatma Örnekleri

Kütüphane Ortamında En Çok Kullanılan Aydınlatma Armatürleri

Kütüphane için Ahşap Aydınlatmalar

Ahşap aydınlatmalar kütüphaneler de en çok kullanılan aydınlatma modellerinden biridir. Binlerce, on binlerce birbirinden farklı dekoratif ahşap tasarımlar var. Sizler de ahşap aydınlatma hakkında plan ve proje aydınlatmaları hakkında bilgi almak istiyorsanız;

Ahşap aydınlatma ürünlerimize ”buradan” ulaşabilirsiniz.

 

Kütüphane için Sarkıt Dekoratif Lambalar

Sarkıt dekoratif ampuller aydınlatma tercihi olarak kütüphanelerinde sık kullandığı armatür çeşitlerindendir. Dekoratif görünüm açısından bulunduğu ortamda farklı bir ambiyans katan armatür grubu içerisinde yer alır. Sarkıt ve duvara monte edilebilir olması seçeneklerine sahipken; mimari proje ve aydınlatmalarda da adı çok sık geçen ürünlerdir. Aydınlatma tasarım mimarları, sarkıt dekoratif lambaları kullanırken; mekanla uyumluluk sağlaması, dikkat ettiği en titiz noktalardan birisidir. Sizlerde aydınlatma ekiplerimizden hizmet ve destek almak istiyorsanız; kütüphane aydınlatma armatürleri hakkında bizlere iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kütüphane için Sarkıt Lineer Aydınlatmalar

Sarkıt dekoratif lineer aydınlatmalar kütüphaneler hem ışık verimliliği hem de enerji tasarrufu açısından en fazla tercih ettiği armatür modellerinden birisidir. Led lineer kütüphane aydınlatması olarak geçen bu modeller; uzun ömürlü kullanım opsiyonu sağlamakla birlikte daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Tasarlanan mekanlara göre uyumluluk dereceleri mimarlar tarafından hesaba katılır ve hangi alan da kullanılması gerektiği belirlenir. Kütüphane alanlarında sıkça denk geleceğimiz lineer aydınlatmalar proje bazlı aydınlatma çalışmalarıyla birlikte harika ve estetik bir görünüm sağlar. 

Sarkıt dekoratif lineer led aydınlatma armatürlerimizi incelemek için burayı tıklamanız yeterli.

Kütüphaneler İçin Sıva Altı Aydınlatma Armatürleri

Kütüphane aydınlatma alanlarında dekoratif görünüm içeren aydınlatma armatürlerin kullanımı kadar, sade görünüm yansıması veren aydınlatma modelleri de tercih edilir. İç aydınlatma ürün grubunda bir çok sıva altı ve sıva üstü aydınlatma armatürleri bulunmaktadır. Bu armatürler ortak kullanım alanı aydınlatma özelliğine sahiptir. Teknik açıdan mimari bir dokunuş ile teknik özellikleri belirlendikten sonra rahatlıkla kullanıma açıktır. 

Kütüphaneler İçin Ray Spot Led Aydınlatma

Bilindiği ray spotların vurgu aydınlatmalarının başarısı, her ortak kullanım alanı için popülerliğini koruyama devam ediyor. Daha önceki blog yazılarımızı okuduysanız eğer bunun üzerinde ne kadar durduğumuzu görmüşsünüzdür. Bir çok alanda ”satış odaklı vurgu aydınlatma” olarak tanınan bir ürün olmuş olsa da; dönüşüm ve hedef bazından bakacak olursak, son derece başarılı bir ürün diyebiliriz ray spot led aydınlatma için. Mağaza içindeki kitapçılarda bu aydınlatma armatürüne rastlamak mümkün. Kütüphane alanlarındaki ray spot led aydınlatmanın kitaplar üzerindeki vurguları tamamen dekoratif görünüm amaçlıdır. Vurgu aydınlatmanın kitaplar üzerindeki yansıması; kitapları seçme ve tercih etme aşamasında ”dikkat çektirebilme” açısından daha başarılı bir çalışma sağlıyor. En azından görmek istediğiniz bir kitap ismini ray spot vurgu aydınlatmalarıyla seçmeniz veya hatırlamanız daha kolay olacaktır.

Kütüphane Aydınlatmaları Nasıl Olmalı?

Kütüphane aydınlatmaları için kararsız kalacağınız bir çok armatür çeşidi var her ne kadar en çok kullanılan ve tercih edilen kütüphane lambalarını listelemiş olsak da;  ”Kütüphane Aydınlatmaları Nasıl Olmalı” Sorusunun cevabını verelim…

Kütüphane Aydınlatmaları:

1- Göz yormamalı

2-Dikkat dağıtmamalı

3-Güzel ve efektif görünüm özelliğine sahip olmalı

4-Mekan içerisinde kullanıcı odaklı konumlandırılması gerekir.

5-Aydınlatmanın boyu işle işlevi ortak kullanım özelliklerine sahip olması

6-Teknik özelliklerin mimarlar tarafından belirlenmiş olması

7-Kütüphane aydınlatması seçimlerinde mutlaka kişilerden fikir ve görüş alınmalı

8-Enerji tasarrufu ve uzun ömürlü olmalı

9-Armatür içerisindeki ledler kaliteli olmalı

10-Biz kütüphane armatürleri için kaliteli aydınlatma armatürlerini sergilemekle birlikte aynı zamanda 5 yıl led garantisi vermekteyiz.

iletişim bölümünden bize yazarak Kütüphane Armatürleri ile ilgili bizden teklif alabilirsiniz.